Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Митрофанов О. 
Порівняльне дослідження сучасних зрошувальних комплексів на заміну зрошувальних систем з подачею води у відкритих земляних каналах / О. Митрофанов, В. Сидоренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 329-341. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_36
Серед великої кількості різних типів зрошувальних мереж та дощувальної техніки у минулі часи найбільшого поширення набули внутрішньогосподарські зрошувальні системи з агрегатами ДДА-100М. До їх недоліків слід віднести великі питомі витрати палива, матеріальні витрати, неефективне використання води. До цього долучаються і такі недоліки зрошувальної мережі ДДА, як втрати води на інфільтрацію з каналів та низький коефіцієнт земельного використання. Тому господарства ставлять перед собою за мету перехід з відкритих зрошувальних мереж ДДА, до використання сучасних багатоопорних машин, які експлуатуються на закритих зрошувальних мережах. Мета дослідження - дослідження трансформації відкритих зрошувальних мереж ДДА у високопродуктивні та ресурсоощадні зрошувальні комплекси та практики впровадження сучасних дощувальних машин на закритих мережах. Методи досліджень - теоретичні - аналіз досліджуваних інформаційних ресурсів, лабораторно-польові - проведення випробувань для одержання інформаційних даних. Наведені результати досліджень сучасних зрошувальних систем та трансформації відкритих мереж ДДА у високопродуктивні та ресурсоощадні зрошувальні комплекси на закритих зрошувальних мережах. Приведено загальний опис зрошувальної мережі ДДА, особливості технологічної схеми поливу, аналіз якісних показників. Проведено дослідження та проаналізовано будову та особливості закритих зрошувальних мереж живлення багатоопорних машин. Проаналізовано основні схеми застосування зрошувальних комплексів на закритих мережах. Наведено приклади розміщення кругових та фронтальних машин "Valley" на полях різної конфігурації. Досліджено та проаналізовано використання багатоопорних машин на закритих мережах, їхні основні конструкційні елементи та використання у різних технологічних схемах поливу. Досліджено практику впровадження інноваційних рішень, зокрема дистанційного моніторингу та управління роботою дощувальними машинами на закритих мережах та використання агрометеостанцій у плануванні режимів зрошення. За результатами випробувань машин кругової та фронтальної дії "Valley" проведено порівняльне оцінювання вартісних та питомих показників цих машин з ДДА-100М у розрахунку на площу зрошення 100 га озимої пшениці зрошувальною нормою 1500 м<^>3/га. Встановлено, що використання багатоопорних дощувальних машин порівняно з машинами ДДА-100М призводить до економії поливної води у 1,5 раза, пального в середньому у 8 - 10 разів (без урахування витрат на подачу води), коштів на подачу води, витрати пального та оплату праці у 2,5 - 2,7 раза. Висновки: використання багатоопорних машин, які експлуатуються на закритих мережах суттєво підвищує та покращує як машинний, так і системний фактор їх застосування: висока якість виконання процесу зрошення, зниження витрат на зрошення (машинний фактор); відсутність втрат води у закритих мережах, високий ККД, сприятливий меліоративний стан зрошуваного масиву, можливість автоматизації поливу (системний фактор).
  Повний текст PDF - 540.089 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Митрофанов О.
  • Сидоренко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Митрофанов О. Порівняльне дослідження сучасних зрошувальних комплексів на заміну зрошувальних систем з подачею води у відкритих земляних каналах / О. Митрофанов, В. Сидоренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 329-341. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Митрофанов Олександр Олександрович (ветеринарні науки)
  • Митрофанов Олександр Васильович (ветеринарні науки)
  • Сидоренко Віталій Пилипович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського