Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Новохацький М. 
Ресурсоощадні технології вирощування сільськогосподарських культур в умовах зміни клімату / М. Новохацький, Н. Сердюченко, О. Бондаренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 278-287. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_31
Вплив кліматичних змін на агроресурси України може нівелювати переважно сприятливі очікувані агрометеорологічні умови зростанням кількості та інтенсивності проявів екстремальних погодних явищ, що негативно вплине на агросферу та посилюватиме ерозію і деградацію грунтів. Тому постає необхідність впровадження грунтозахисних та ресурсоощадних агротехнологій та інформаційного поширення переваг їх застосування. Мета роботи - аналіз переваг упровадження грунтозахисних ресурсоощадних агротехнологій для підвищення ефективності використання сільськогосподарських угідь в умовах змін клімату. Методи - аналіз і синтез досліджуваних інформаційних ресурсів. Трансформація сільськогосподарських виробничих систем на основі принципів грунтозахисного та ресурсоощадного землеробства (ГРЗ) вже відбувається і набирає обертів у глобальному масштабі. В Україні методи ГРЗ застосовуються близько на 2 % площі від усіх орних земель. Масштабному застосуванню ГРЗ перешкоджає нестача інформаційного забезпечення та обміну знаннями про застосування та ефективність цієї технології. ГРЗ характеризується трьома взаємопов'язаними принципами: безперервне мінімальне механічне порушення грунтового покриву, постійне покриття грунту органічними речовинами та диверсифікація видів культур, які вирощуються. Спільне застосування всіх трьох практик - основа отримання максимальної користі. ГРЗ може також допомогти пом'якшити зміни клімату завдяки істотному скороченню викидів СО2 в атмосферу через зменшення використання дизельного палива та збільшення секвестрації вуглецю у грунті. Багаторічні дослідження різних способів обробітку грунту в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, включаючи технологій ГРЗ, показали хороші результати щодо збереження грунтової вологи та біорізноманіття грунтових мікроорганізмів. Висновки: аналіз наукових матеріалів та міжнародні дослідження підтверджують, що одночасне застосування трьох практик ГРЗ є основою отримання максимальної користі, підвищення продуктивності земель, поліпшення стану навколишнього середовища і пом'якшення впливу агросектора на кліматичні зміни.
  Повний текст PDF - 149.741 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Новохацький М.
  • Сердюченко Н.
  • Бондаренко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Новохацький М. Ресурсоощадні технології вирощування сільськогосподарських культур в умовах зміни клімату / М. Новохацький, Н. Сердюченко, О. Бондаренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 278-287. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Новохацький Микола Леонідович (сільськогосподарські науки)
  • Бондаренко Олена Миколаївна (сільськогосподарські науки)
  • Бондаренко Ольга Володимирівна (сільськогосподарські науки)
  • Губар Оксана Володимирівна (сільськогосподарські науки)
  • Бондаренко Олена Євгеніївна (ветеринарні науки)
  • Бондаренко Олена Вікторівна (1967–) (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського