Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Хоменко Т. 
Вплив обробки насіння комплексним мікоризотвірним препаратом Мікофренд на продуктивність соїв умовах правобережного лісостепу України / Т. Хоменко, А. Дацько, Л. Квасніцька // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 260-267. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_29
Мета досліджень - визначення впливу обробки насіння комплексним мікоризотвірним біопрепаратом МікоФренд на продуктивність сої в умовах Правобережного Лісостепу України. Методи досліджень - теоретичні - аналіз і синтез наукових літературних інформаційних ресурсів; польові та лабораторні дослідження - проводили згідно зі стандартними методами досліджень в агрономії протягом 2017 - 2018 років на Хмельницької ДСГДС, розташованій в Правобережному Лісостепу України. Обгрунтовано доцільність використання обробки насіння сої біопрепаратами для підвищення урожайності культури та зниження собівартості продукції, завдяки забезпеченню мікоризою надходження з грунту важкодоступних елементів (фосфору, калію, міді, цинку, нікелю тощо) та вологи, азоту (за допомогою азотфіксації бульбочковими бактеріями) та стимуляторів росту. Інокуляція насіння сої біопрепаратами Різолайн з протектором Різосейв та за сумісного використання з мікоризотвірним препаратом МікоФренд істотно впливали на розвиток репродуктивних органів рослин. Спостерігається збільшення кількості бобів на рослині від 15,75 шт. на контролі до 18,65 - 19,0 за використання біопрепаратів. Зростає також і кількість насінин на рослині на 5,8 - 7,4 шт. порівняно з контролем. Маса 1000 зерен також збільшується від 150,98 г на контролі до 154,85 - 156,95 г за обробки насіння біопрепаратами. Встановлено збільшення продуктивності сої від окремого застосування інокуляції бобових бульбочковими бактеріями (Різолайн + Різосейв) та мікоризотвірними грибами (МікоФренд), а також за сумісного їх застосування. Застосування біопрепаратів підвищує врожайність від 2,16 т/га на контролі до 2,61 за використання бульбочкових бактерій (Різолайн, 2 л/т + Різосейв, 2 л/т) та 2,69 від застосування мікоризотвірних грибів (МікоФренд, 1,5 л/т). Найбільшу продуктивність (2,74 т/га) одержали за сумісного використання препаратів. Приріст до контролю за таких умов складає 0,58 т/га. Висновки: використання біопрепаратів для обробки насіння сої сприяє підвищенню урожайності та покращенню господарсько-цінних показників завдяки збільшенню активності симбіотичної азотфіксації, площі поглинання кореневої системи рослин та покращенню забезпечення рослин сої з грунту фосфором, калієм і мікроелементами (Cu, Fe, Mn, і ін.). Найвищий приріст - 0,58 т/га, - спостерігається за сумісного використання бульбочкових бактерій (Різолайн, 2 л/т + Різосейв, 2 л/т) та мікоризи (МікоФренд, 1,5 л/т), урожайність складає 2,74 т/га.
  Повний текст PDF - 130.575 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хоменко Т.
  • Дацько А.
  • Квасніцька Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хоменко Т. Вплив обробки насіння комплексним мікоризотвірним препаратом Мікофренд на продуктивність соїв умовах правобережного лісостепу України / Т. Хоменко, А. Дацько, Л. Квасніцька // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 260-267. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хоменко Тетяна Михайлівна (1962–) (сільськогосподарські науки)
  • Дацько Андрій Осипович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського