Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Думич В. 
Дослідження ефективності роботи тракторів в агрегаті з сільськогоспо­дарськими машинами / В. Думич, Я. Сало // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2018. - Вип. 23. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2018_23_10
Мета роботи - визначення експлуатаційно-технологічних та енергетичних показників тракторів під час виконання робіт в агрегаті з сільськогосподарськими машинами. Випробування машинно-тракторного агрегата (МТА) проводилось в агротехнічні терміни виконання робіт машинами, які агрегатувалися з тракторами. Показники визначалися за стандартизованими методиками для випробування машин. Умови проведення випробувань були характерними для Західного регіону України. Фахівцями нашої установи проведено випробування тракторів John Deere 6630 та Challenger МТ 665 в реальних умовах експлуатації. Трактор Deere 6630 працював з плугом обертовим RS 100, обприскувачем Maxxor 40, культиватором-гребенеутворювачем GH 4500, сівалкою Aeromat 8S, картоплесаджалкою UN 3100 і картоплекопачем-навантажувачем Clean Flow 2000. Дослідження роботи трактора Challenger МТ 665 В проводилось в агрегаті з грунтообробними і посівними машинами - вертикально-фрезерним культиватором Aquila-6000, сівалкою Rapid A 600S, плугом обертовим MF 725-7FC та бороною дисковою Razol Zenith RXH. Випробування проводились на полях, які характеризувалися темно-сірими лісовими легкосуглинковими грунтами. Висновки: під час виконання технологічних операцій МТА на базі трактора John Deere 6630 виконували технологічні операції з робочими швидкостями від 4,1 до 8,5 км/год. Питома витрата палива за змінним часом становила 2,2 - 18,4 кг/га, а завантаженість двигуна трактора в агрегаті з машинами - від 34 % до 94 %. У процесі випробувань трактор Challenger МТ 665 В працював з робочими швидкостями: під час фрезерування грунту - 2,7 км/год; на сівбі озимої пшениці - 10,2 км/год; на оранці - 8,6 км/год і на дискуванні - 9,2 км/год. На цих режимах роботи трактор працював без перезавантажень двигуна і забезпечив плавність ходу. Продуктивність МТА на базі трактора Challenger МТ 665 В коливалася від 1,34 до 4,4 га/год. Питома витрата палива за змінним часом на виконання сільськогосподарських робіт становила від 5,5 кг/га до 16,4 кг/га.
  Повний текст PDF - 351.558 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Думич В.
  • Сало Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Думич В. Дослідження ефективності роботи тракторів в агрегаті з сільськогоспо­дарськими машинами / В. Думич, Я. Сало // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2018. - Вип. 23. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2018_23_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського