Наукова періодика України Травма


Філіпенко В. А. 
Біохімічні та імунологічні маркери крові пацієнтів після ендопротезування колінного та кульшового суглобів для ранньої діагностики перипротезної інфекції / В. А. Філіпенко, О. П. Марущак, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко // Травма. - 2018. - Т. 19, № 6. - С. 109-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2018_19_6_18
У сучасній медичній практиці відсутній чіткий перелік гематологічних, біохімічних та імунологічних тестів як для первинної оцінки стану пацієнтів, так і для контролю динаміки метаболічного статусу після ендопротезування суглобів. Мета роботи - визначити та встановити діагностичну чутливість біохімічних та імунологічних маркерів крові в динаміці післяопераційного періоду в пацієнтів після ендопротезування кульшового і колінного суглобів для ранньої діагностики перипротезної інфекції. Дослідження виконувалось на 53 пацієнтах, яким було проведено 61 оперативне втручання на колінному і кульшовому суглобах. Здійснені ендопротезування колінного (n = 41) і кульшового (n = 14) суглобів, дебридмент (n = 6), із них первинних ендопротезувань - 42, ревізійних ендопротезувань - 13 (чоловіків - 16, жінок - 37, вік хворих - від 35 до 79 років). Усіх хворих було розподілено на три групи: I група - пацієнти, яким було діагностовано перипротезну інфекцію в термін до 4 тижнів після операції (n = 7), II - пацієнти, в яких інфекцію було діагностовано при зверненні в клініку, але післяопераційний період після виконання ревізійного втручання перебігав без ускладнень (n = 8), III - пацієнти, у яких був нормальний перебіг післяопераційного періоду (n = 46). У сироватці крові визначали вміст загального білка, глікопротеїнів, хондроїтинсульфатів, глюкози, С-реактивного білка, інтерлейкінів (ІЛ-1<$E beta> та іЛ-6). Діагностичну чутливість (ДЧ) лабораторних показників розраховували за формулою: ДЧ = (ТП/Д) xx 100 %, де ТП - істино позитивні результати дослідження, Д - кількість хворих у групі. У всіх групах пацієнтів була встановлена наявність запально-деструктивних порушень в організмі за вмістом глікопротеїнів, хондроїтинсульфатів, ІЛ-1<$E beta> та ІЛ-6, які мали найвищі показники ДЧ. Висновки: у хворих всіх дослідних груп незалежно від виявлення перипротезної інфекції спостерігались гострі запально-деструктивні процеси в організмі, які виявлялись у підвищенні вмісту глікопротеїнів, хондроїтинсульфатів, С-реактивного білка, ІЛ-1<$E beta> та ІЛ-6 у крові після ендопротезування кульшового і колінного суглобів, досліджені біохімічні та імунологічні маркери крові не є специфічними для діагностики перипротезної інфекції; ДЧ у всіх групах хворих у післяопераційний період була найвищою у глікопротеїнів, хондроїтинсульфатів, С-реактивного білка, ІЛ-1<$E beta> та ІЛ-6, що дозволяє використовувати дані лабораторні маркери для оцінки ступеня запального процесу в організмі ортопедичних пацієнтів після ендопротезування кульшового і колінного суглобів.
  Повний текст PDF - 351.078 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Філіпенко В.
  • Марущак О.
  • Леонтьєва Ф.
  • Морозенко Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Філіпенко В. А. Біохімічні та імунологічні маркери крові пацієнтів після ендопротезування колінного та кульшового суглобів для ранньої діагностики перипротезної інфекції / В. А. Філіпенко, О. П. Марущак, Ф. С. Леонтьєва, Д. В. Морозенко // Травма. - 2018. - Т. 19, № 6. - С. 109-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2018_19_6_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Філіпенко Володимир Акімович (1957–) (медичні науки)
  • Марущак Олексій Полікарпович (медичні науки)
  • Морозенко Дмитро Володимирович (1982–) (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського