Наукова періодика України Травма


Бабалян В. О. 
Аналіз напружено-деформованого стану моделей вертлюжних переломів стегнової кістки після ендопротезування / В. О. Бабалян, М. Ю. Карпінський, О. В. Яресько // Травма. - 2018. - Т. 19, № 1. - С. 52-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2018_19_1_9
Переломи проксимального відділу стегнової кістки (СК) в людей літнього та старечого віку є складною медико-соціальною проблемою. Розроблено та внесено у медичну практику метод лікування переломів проксимального відділу стегна. В основі даного методу лікування переломів лежить цементна біполярна геміартропластика з аугментацією, фиксацією спицями і/або серкляжем у пацієнтів похилого віку. Мета дослідження - розробити математичну модель вертлюжних переломів стегна за класифікацією Еванса і за її допомогою вивчити основні напрямки навантаження у проксимальному відділі стегна у разі ендопротезуванн з додатковою фіксацією уламків спицями. Для розв'язання поставленого завдання було розроблено математичні моделі СК з вертлюжними переломами різних типів за класифікацією Еванса. Моделювали 4 типи вертлюжних переломів СК (тип 2 - 5 за Евансом). За кожного типу переломів моделювали використання стандартного ендопротеза з фіксацією окремих уламків спицями та модульного ендопротеза запропонованої конструкції. Висновки: під час моделювання варіантів ендопротезування проксимального відділу СК з вертлюжними переломами типів 2 - 5 за класифікацією Еванса визначено, що модульна система за всіх типів переломів надає змогу значно знизити напруження практично в усіх контрольних точках кісткових елементів моделей. В елементах металевих конструкцій за рахунок значно меншої жорсткості у вузлі з'єднання несучого стрижня з інтрамедулярним у першому виникають зони підвищеного напруження, абсолютна величина якого значно більше, ніж у моделі з ендопротезом.
  Повний текст PDF - 1.792 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бабалян В.
  • Карпінський М.
  • Яресько О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бабалян В. О. Аналіз напружено-деформованого стану моделей вертлюжних переломів стегнової кістки після ендопротезування / В. О. Бабалян, М. Ю. Карпінський, О. В. Яресько // Травма. - 2018. - Т. 19, № 1. - С. 52-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2018_19_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бабалян Володимир Олександрович (медичні науки)
  • Яресько Олександр Василійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського