Наукова періодика України Травма


Король П. О. 
Роль параметрів остеосцинтиграфії в діагностиці імплант-асоційованих параендопротезних ускладнень при ендопротезуванні кульшових та колінних суглобів / П. О. Король // Травма. - 2017. - Т. 18, № 1. - С. 58-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2017_18_1_8
Останніми роками набуває значної актуальності питання захворюваності на дегенеративно-дистрофічні процеси кульшових та колінних суглобів. На сьогодні з метою діагностики дегенеративно-дистрофічних і запальних процесів кульшових та колінних суглобів (ККС) у клінічній практиці активно використовують метод остеосцинтиграфії. У той же час залишаються не повністю вивченими питання визначення остеосцинтиграфічних параметрів, за яких можливо виконувати ендопротезування без ризику виникнення післяопераційних ускладнень. Мета роботи - встановити значення параметрів остеосцинтиграфії в діагностиці імплант-асоційованих параендопротезних ускладнень у разі ендопротезування ККС. Остеосцинтиграфія проводилась на томографічній сцинтиляційній планарній гамма-камері "Тамара" 301Т у статичному режимі у передній прямій, бокових і задній проекціях. З метою остеосцинтиграфії внутрішньовенно вводили 99m-Tc-пірофосфат активністю 550 - 770 МБк. Статичну остеосцинтиграфію здійснювали через 2 - 3 год після введення препарату. За результатами аналізу у хворих на деформуючий та посттравматичний остеоартроз ККС найбільша частка імплант-асоційованих ускладнень припадає на вивихи компонентів ендопротеза; у хворих на асептичний остеонекроз - на асептичне розхитування компонентів ендопротеза; у хворих на ревматоїдний артрит - на гостру гематогенну інфекцію. Висновки: метод остеосцинтиграфії можна застосовувати в діагностичному скринінгу пацієнтів з метою виявлення імплант-асоційованих параендопротезних ускладнень під час ендопротезування ККС. У діагностичній групі пацієнтів з показниками гіперфіксації радіофармпрепарату понад +350 % у ділянці ураження суглобового комплексу кількість випадків параендопротезних імплант-асоційованих ускладнень через 1 рік після ендопротезування вірогідно перевищувала кількість відповідних ускладнень у групі пацієнтів з показниками гіперфіксації радіофармпрепарату в діапазоні від +171 до +350 % у ділянці ураження суглобового комплексу (p << 0,001).
  Повний текст PDF - 298.147 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Король П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Король П. О. Роль параметрів остеосцинтиграфії в діагностиці імплант-асоційованих параендопротезних ускладнень при ендопротезуванні кульшових та колінних суглобів / П. О. Король // Травма. - 2017. - Т. 18, № 1. - С. 58-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2017_18_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Король Павло Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського