Наукова періодика України Травма


Литвишко В. О. 
Формоутворення періостального регенерату після діафізарного перелому за порівняльними даними ультрасонографії та рентгенографії / В. О. Литвишко, О. К. Попсуйшапка // Травма. - 2017. - Т. 18, № 1. - С. 74-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2017_18_1_11
Мета роботи - дослідити форму та ехогенний стан тканин у навколовідламковій зоні після діафізарного перелому шляхом ультрасонографії та прослідкувати їх зв'язок із новоутвореним кістковим регенератом на рентгенологічному зображенні. Ультрасонографічне дослідження проведено у 25 постраждалих із діафізарними переломами плеча (13), гомілки (4), стегна (8) на 2-гу і 21-шу добу після травми сонографом Tosiba Aplio-500 з лінійним датчиком 5 - 12 Гц. Основним феноменом, що було виявлено, була наявність біля кінців відламків анехогенної веретеноподібної зони, що візуалізувалася у більшості досліджених. Цю зону названо зоною фібрин-кров'яного згустка (ФКЗ). У 8 хворих з переломом плечової кістки проведено порівняння розмірів і форми зони ФКЗ з відповідними параметрами новоутвореного періостального кісткового регенерату. Ультрасонографія в режимі відеозапису надала змогу одержати інформацію щодо об'ємної деформації ФКЗ, пов'язану з переміщенням відламків у процесі функціональних навантажень. Так, у разі ізометричних напружень м'язів плеча відбувалися переміщення кінців відламків, які супроводжувалися одночасно зміною форми зовнішнього контура ФКЗ. Висновки: ультрасонографія надає змогу оцінити форму та розміри навколо відламкової гематоми або ФКЗ, що знаходиться в стані організації, а також установити характер його деформацій в реальному часі за навантажень. Зазвичай, зовнішній контур ФКЗ має дугоподібну форму, що відокремлює його від оточуючих окістя і м'язів. Підтверджено той факт, що гематома та ФКЗ протягом першого тижня після травми має анехогенну структуру, а ехогенні включення з'являються після вказаного терміну і частіше по периферійній зоні. Форма та розміри фібрин-кров'яного згустка наближаються до відповідних параметрів періостального кісткового регенерату. Це надає підставу вважати, що фібрин є специфічним середовищем, на основі якого утворюється нова кістка.
  Повний текст PDF - 1.002 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литвишко В.
  • Попсуйшапка О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литвишко В. О. Формоутворення періостального регенерату після діафізарного перелому за порівняльними даними ультрасонографії та рентгенографії / В. О. Литвишко, О. К. Попсуйшапка // Травма. - 2017. - Т. 18, № 1. - С. 74-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2017_18_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литвишко Валерій Олександрович (медичні науки)
  • Попсуйшапка Олексій Корнілійович (1951–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського