Наукова періодика України Травма


Гук Ю. М. 
Сонографічна діагностика акроформи хвороби Ольє у дітей / Ю. М. Гук, А. М. Зима, Р. В. Лучко, І. О. Молнар // Травма. - 2016. - Т. 17, № 5. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2016_17_5_15
Хвороба Ольє, відома також під назвами "дисхондроплазія", "множинний енхондроматоз", є порушенням хондрогенезу, за якого спотворюється енхондральне окостеніння, що призводить до розвитку внутрішньокісткових хрящових осередків. Мета роботи - удосконалити діагностику акроформи хвороби Ольє шляхом встановлення та висвітлення ультрасонографічних особливостей проявів перебігу акроформи дисхондроплазії. За одержаними даними інформативність поєднання ультразвукової діагностики з традиційною рентгенографією була вищою на 1/3 у порівнянні із застосуванням виключно рентгенівського методу. Тому основним завданням було обговорення й аналіз результатів ультразвукового дослідження акроформи хвороби Ольє. Встановлено характерні сонографічні прояви акроформи дисхондроплазії: випуклі, щільні, нерівні, хвилясті контури утворення, з неправильною формою та неоднорідною структурою. Ультрасонографічно діагностовано 61 патологічний осередок, серед яких 18 (29,5 %) не було виявлено на первинних рентгенограмах, це пояснюється їх незначними розмірами у поєднанні з відсутністю візуальних деформацій на початкових стадіях уражень та проекційними похибками за рентгенографії. Висновки: ультрасонографія є перспективним і пріоритетним методом діагностики у хворих з акроформою дисхондроплазії, інформативність якого вища, ніж у виключно рентгенологічного методу, на 29,5 %. За даними ультразвукової діагностики акроформа дисхондроплазії характеризується наявністю в кістках кистей патологічних хрящеподібних утворень з нерівними контурами, неправильної форми та неоднорідною ехоструктурою. Застосування ультразвукової діагностики у разі акроформи хвороби Ольє в комбінації з рентгенографією сприяє більш ранньому виявленню клінічно безсимптомних хрящових осередків у кістках кистей, надає змогу проводити моніторинг їх розвитку, своєчасно виявляти загрозу росту патологічного вогнища за межі кортікального шару в суміжні тканини, що є підгрунтям для хірургічного видалення вищевказаних уражень Ольє.
  Повний текст PDF - 1.451 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гук Ю.
  • Зима А.
  • Лучко Р.
  • Молнар І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гук Ю. М. Сонографічна діагностика акроформи хвороби Ольє у дітей / Ю. М. Гук, А. М. Зима, Р. В. Лучко, І. О. Молнар // Травма. - 2016. - Т. 17, № 5. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2016_17_5_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гук Юрій Миколайович (медичні науки)
  • Зима Андрій Миколайович (медичні науки)
  • Лучко Роман Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського