Наукова періодика України Травма


Лазарев І. А. 
Напружено-деформований стан проксимального відділу стегнової кістки з наявністю порожнистого дефекту (осередок фіброзної дисплазії) в умовах остеосинтезу різними типами фіксаторів / І. А. Лазарев, Ю. М. Гук, Ю. В. Олійник, М. В. Скибан // Травма. - 2015. - Т. 16, № 3. - С. 62-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2015_16_3_13
Розвиток аномальної фіброзної тканини на окремих ділянках стегнової кістки (СК) при фіброзній дисплазії призводить до змін її біомеханічних властивостей і спричинює патологічні переломи та деформації. Проведено скінченно-елементний аналіз напружено-деформованого стану біомеханічної системи "стегнова кістка - фіксатор" із наявністю порожнистого дефекту в проксимальному відділі СК (імітаційна модель осередкової форми фіброзної дисплазії) з метою обгрунтування ефективності методик остеосинтезу різними типами фіксаторів при даній патології. На підставі комп'ютерної томографії сканів біомеханічної моделі СК Sawbones за допомогою програмних пакетів Mimics та SolidWorks створені імітаційні комп'ютерні 3D-моделі інтактної СК, СК з порожнистим дефектом та різними типами металофіксаторів: пластини LСР (locking compression plate), кутової пластини для проксимального відділу стегна АВР (angled blade plate) та стегнового блокуючого стрижня FN (femoral interlocking nail). Аналіз напружено-деформованого стану у програмному середовищі ANSYS проводився на основних елементах СК та металофіксаторів за показниками напруження (<$E sigma>) за Мізисом та деформацій (<$E epsilon>). Наявність порожнистого дефекту в проксимальному відділі СК призводить до зростання показників напруження та деформацій на 67,8 % по верхній поверхні шийки та на 34,2 % по нижній поверхні шийки порівняно з інтактною СК, що вказує на значний ризик виникнення патологічного перелому. В умовах різних методик остеосинтезу з'ясовано об'єктивно незаперечливі переваги пластини для проксимального відділу стегна (LСР) та стегнового блокуючого стрижня (FN) над кутовою пластиною (ABP).
  Повний текст PDF - 1.686 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лазарев І.
  • Гук Ю.
  • Олійник Ю.
  • Скибан М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лазарев І. А. Напружено-деформований стан проксимального відділу стегнової кістки з наявністю порожнистого дефекту (осередок фіброзної дисплазії) в умовах остеосинтезу різними типами фіксаторів / І. А. Лазарев, Ю. М. Гук, Ю. В. Олійник, М. В. Скибан // Травма. - 2015. - Т. 16, № 3. - С. 62-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2015_16_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лазарев Ігор Альбертович (медичні науки)
  • Гук Юрій Миколайович (медичні науки)
  • Олійник Юрій Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського