Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Шевченко О. С. 
Ускладнення ВІЛ-інфекції / О. С. Шевченко, В. І. Петренко, Л. Д. Тодоріко, О. О. Погорєлова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 2. - С. 85-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2019_2_15
У ВІЛ-інфікованих пацієнтів дуже часто спостерігаються різноманітні ускладнення та супутні, в тому числі опортуністичні, захворювання, які погіршують стан хворого та знижують ефективність антиретровірусної терапії. З іншого боку, нерідко діагностика ВІЛ-інфекції розпочинається саме з виявлення ускладнень, а лише потім встановлюється основний діагноз. Раннє виявлення таких ускладнень і супутньої патології є необхідною умовою вчасного й ефективного лікування хворих на ВІЛ-інфекцію. Крім того, важливим питанням постає диференційна діагностика ускладнень, спричинених безпосередньо дією ВІЛ, опортуністичними інфекціями та антиретровірусною терапією, оскільки кожна з цих груп ускладнень потребує власного підходу до діагностики та лікування. Проведений огляд джерел літератури з ресурсу PubMed надав змогу представити основні ускладнення ВІЛ-інфекції, розподілити їх за локалізацією ураження та причиною виникнення, що полегшує сприйняття та засвоєння інформації. Детально описано неврологічні, серцево-легеневі та шлунково-кишкові ускладнення, оскільки ураження саме цих систем найчастіше виникає у хворих на ВІЛ-інфекцію. Описано основні фактори, які їх спричинюять, особливості клінічних проявів, виявлення та діагностики за допомогою візуалізаційних, серологічних, мікробіологічних, гістологічних та інших методів. Також означено основні напрями лікування ускладнень ВІЛ-інфекції, особливості стану хворого, за яких доцільно застосовувати ті чи інші методи лікування, план подальшого моніторингу хворих. Розглянуто і більш рідкісні ураження, такі як ураження сечостатевої, опорно-рухової систем, метаболічні та ендокринні ускладнення. Встановлено, що вияви ВІЛ-інфекції варіабельні і залежать від стадії ВІЛ-інфекції, рівня CD4<^>+-клітин, вірусного навантаження, наявності опортуністичних захворювань і застосовуваного режиму антиретровірусної терапії. Розглянуті в роботі особливості етіології, патогенезу, клінічних проявів і лікування ускладнень ВІЛ-інфекції можуть допомогти лікарям усіх спеціальностей в ранньому виявленні їх, лікуванні та профілактиці.
  Повний текст PDF - 1.362 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевченко О.
  • Петренко В.
  • Тодоріко Л.
  • Погорєлова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевченко О. С. Ускладнення ВІЛ-інфекції / О. С. Шевченко, В. І. Петренко, Л. Д. Тодоріко, О. О. Погорєлова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 2. - С. 85-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2019_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевченко Ольга Станіславна (медичні науки)
  • Петренко Василь Іванович (медичні науки)
  • Тодоріко Лілія Дмитрівна (медичні науки)
  • Погорєлова Ольга Олександрівна (1992–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського