Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Опанасенко М. С. 
Інтраопераційна профілактика верхівкової залишкової плевральної порожнини при операціях з приводу мультирезистентного туберкульозу легень / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 4. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2018_4_7
Мета роботи - оцінити результати застосування способу профілактики верхівкової залишкової плевральної порожнини під час виконання резекційних втручань у хворих на мультирезистентний туберкульоз легень (МРТБ). Проаналізовано результати виконання резекцій легень у 64 хворих на МРТБ легень. Хворих було розподілено на 2 групи: основну - 36 пацієнтів, у яких виконано резекцію легені із застосуванням методики профілактики верхівкової залишкової плевральної порожнини; контрольну - 28 пацієнтів, у яких виконано інтраопераційне дренування з фіксацією проксимального кінця верхнього дренажу до м'яких тканин міжребер'я. Суть методики профілактики залишкової плевральної порожнини полягає у виконанні апікальної плевректомії від рівня дуги аорти зліва і дуги непарної вени справа, проведенні додаткового дренування з надпліччя в купол плеври, виконанні френікотрипсїї і створенні пневмоперитонеуму після операції. В основній групі зафіксовано лише 1 ((2,8 +- 2,7) %) випадок післяопераційного ускладнення у вигляді тривалого скиду повітря по дренажах і жодного випадку формування залишкової плевральної порожнини. В контрольній групі у 3 ((10,7 +- 5,8) %) пацієнтів помічено тривалий скид повітря, у 2 ((7,1 +- 4,9 %) з яких сформувалася залишкова плевральна порожнина, що потребувала повторного дренування. Запропонований спосіб профілактики верхівкової залишкової плевральної порожнини у хворих, оперованих з приводу МРТБ легень, надав змогу у хворих основної групи запобігти виникненню верхівкової залишкової плевральної порожнини, уникнути потреби у повторному дренуванні у післяопераційний період, зменшити загальний рівень післяопераційних ускладнень від (10,7 +- 5,8) до (2,8 +- 2,7) %, скоротити тривалість перебування хворих у хірургічному відділенні від (37,6 +- 2,9) до (18,7 +- 0,8) доби, підвищити загальну ефективність оперативного лікування від (89,3 +- 5,8) до (97,2 +- 2,7) %. Висновки: запропонований спосіб профілактики верхівкової залишкової плевральної порожнини надає змогу поліпшити результати лікування хворих на МРТБ легень.
  Повний текст PDF - 3.211 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Опанасенко М.
  • Терешкович О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Опанасенко М. С. Інтраопераційна профілактика верхівкової залишкової плевральної порожнини при операціях з приводу мультирезистентного туберкульозу легень / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 4. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2018_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Опанасенко Микола Степанович (медичні науки)
  • Терешкович Олександр Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського