Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Тодоріко Л. Д. 
Тяжкі випадки туберкульозу та обґрунтування шляхів впливу на підвищення ефективності лікування за стандартними схемами / Л. Д. Тодоріко, В. І. Петренко, О. С. Денисов, І. О. Сем’янів, Т. А. Спринсян, О. В. Підвербецька // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 2. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2018_2_3
Мета роботи - аналіз поширеності тяжких випадків туберкульозу (ТБ) та ситуація щодо коморбідності з різними варіантами супутньої патології, обгрунтування шляхів впливу для підвищення ефективності лікування за стандартними схемами. Проведено ретроспективний аналіз за 2015 - 2017 рр. електронної бази реєстру пацієнтів та медичних карт стаціонарного хворого КМУ "Чернівецький обласний клінічний протитуберкульозний диспансер". Супутні захворювання органів травлення спостерігаються у 6 - 38 % хворих на ТБ легень. Від 16 до 46 % пацієнтів із туберкульозною інфекцією мають супутні ознаки цукрового діабету (ЦД). У 58,9 % хворих за чутливого ТБ вірогідно знижується всмоктувальна здатність тонкої кишки з переважним зменшенням показника кишкової проникності від 3,1 до 6 (у 21,9 %). За мультирезистентного ТБ зниження абсорбтивної функції кишечника спостерігається у 76,1 % хворих із переважанням тяжкого ступеня порушення (42,3 %). Питома вага тяжких форм чутливого ТБ перевищує 42 %, з них у (69,6 +- 1,6) % діагностовано деструкції. Частка поширених форм ТБ серед усіх випадків хіміорезистентного ТБ (ХРТБ), що лікуються за 4-ю категорією, становить 47 %, з них з деструктивними формами - (78,5 +- 3,6) %. Частота побічних реакцій зростає в разі тяжких форм ХРТБ і становить 38 %. Висновки: потрібні додаткові заходи для підвищення ефективності ведення тяжких форм ТБ та з супутньою патологію, а саме: раннє виявлення хворих із тяжкими формами та виділення їх у категорію "тяжкі хворі на туберкульоз" і запровадження індивідуальних підходів до лікування їх з інтенсифікацією терапії, особливо на ранніх етапах (протягом інтенсивної фази, яка є найкритичнішим періодом), із застосуванням ін'єкційних форм антимікобактеріальних препаратів.
  Повний текст PDF - 377.31 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тодоріко Л.
  • Петренко В.
  • Денисов О.
  • Сем’янів І.
  • Спринсян Т.
  • Підвербецька О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тодоріко Л. Д. Тяжкі випадки туберкульозу та обґрунтування шляхів впливу на підвищення ефективності лікування за стандартними схемами / Л. Д. Тодоріко, В. І. Петренко, О. С. Денисов, І. О. Сем’янів, Т. А. Спринсян, О. В. Підвербецька // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 2. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2018_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тодоріко Лілія Дмитрівна (медичні науки)
  • Петренко Василь Іванович (медичні науки)
  • Підвербецька Олена Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського