Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Сахелашвілі М. І. 
Частота і структура мультирезистентного та туберкульозу легень із розширеною резистентністю у дорослих Львівської області / М. І. Сахелашвілі, І. Л. Платонова, Г. Д. Штибель, О. А. Ткач, Л. М. Рак, З. Р. Наконечний, Я. І. Фургала, О. В. Омелян, А. Й. Щенсний, Р. М. Тупичак // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 1. - С. 36-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_1_8
Мета роботи - вивчити поширеність, спектр резистентності, тендерну та клінічну структуру і ефективність лікування мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) в дорослого населення Львівської області. Проведено ретроспективний аналіз епідемічної ситуації щодо МРТБ у Львівській області (2010 - 2015 рр.): моніторинг поширеності, структури та профілю мультирезистентності, клінічної структури, ефективності лікування МРТБ за даними щорічних звітів протитуберкульозних медичних закладів Львівської області та медичної документації 990 хворих: 660 з МРТБ легень і 330 - на туберкульоз із розширеною резистентністю (РРТБ). За останніх 6 років (2010 - 2015 рр.) зросла частота виявлення хворих на МРТБ зі збільшенням у 1,5 - 1,8 разу частки дисемінованого і фіброзно-кавернозного туберкульозу, зменшенням удвічі інфільтративної форми. Найчастіше виявляли резистентність збудника до комбінацій HR.SE у разі МРТБ, що становило 32,7 %, а за РРТБ - 52,4 %. У разі розширеної резистентності частка медикаментозної стійкості до комбінацій препаратів I ряду НИБЕ зростала в 1,6 разу, до НКгБ - в 10,5 разу, до НИЕ25 - 1,4 разу у порівнянні з хворими на МРТБ легень. Вилікувалися 25,6 % пацієнтів із вперше діагностованим МРТБ, завершили лікування 29,5 %, померли 11,5 %, перервали лікування 14,1 %. Висновки: за останні роки у Львівській області суттєво зросла частота виявлення хворих на МРТБ і РРТБ. У клінічній структурі переважають деструктивні та поширені форми туберкульозу легень. У хворих на МРТБ легень найчастіше виявляють штами мікобактерій туберкульозу (МБТ), резистентні до НКБЕ. У разі РРТБ питома вага штамів МБТ, стійких до комбінацій антимікобактеріальних препаратів I ряду HrES, збільшується в 1,6 разу у порівнянні з хворими на МРТБ. У більшості хворих (55,1 %) наприкінці основного курсу хіміотерапії констатовано позитивну динаміку з результатом "вилікувано" або "лікування завершено".
  Повний текст PDF - 1.236 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сахелашвілі М.
  • Платонова І.
  • Штибель Г.
  • Ткач О.
  • Рак Л.
  • Наконечний З.
  • Фургала Я.
  • Омелян О.
  • Щенсний А.
  • Тупичак Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сахелашвілі М. І. Частота і структура мультирезистентного та туберкульозу легень із розширеною резистентністю у дорослих Львівської області / М. І. Сахелашвілі, І. Л. Платонова, Г. Д. Штибель, О. А. Ткач, Л. М. Рак, З. Р. Наконечний, Я. І. Фургала, О. В. Омелян, А. Й. Щенсний, Р. М. Тупичак // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 1. - С. 36-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сахелашвілі Манана Іванівна (медичні науки)
  • Штибель Ганна Данилівна (медичні науки)
  • Рак Лілія Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського