Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Baker M. A. 
The impact of diabetes on tuberculosis treatment outcomes: a systematic review / M. A. Baker, A. D. Harries, C. Y. Jeon, J. E. Hart, A. Kapur, K. Lonnroth, S. ­E. Ottmani, S. D. Goonesekera, M. B. Murray // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 4. - С. 66-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_4_12
Мета роботи - провести систематичний огляд і метааналіз, щоб підсумувати докази впливу діабету на результати лікування туберкульозу (ТБ). Вивчено PubMed, EMBASE та регіональні індекси ВООЗ за період з 1 січня 1980 р. до 31 грудня 2010 р. і посилання на відповідні статті з доповідями про спостережні дослідження за участю осіб з діабетом, які одержували лікування від ТБ. Проаналізовано 742 статті, які включали 33 дослідження, з них у 9-ти повідомляли про трансформацію культури через 2 - 3 міс. у 12-ти - про поєднання невдалого лікування і смерті, у 23-х - про смертельні наслідки, у 4-х - про смерть з урахуванням віку та інших можливих чинників, у 5-ти - про рецидиви, у 4-х - про стійкість до протитуберкульозних препаратів рецидивуючого ТБ. Діабет асоціюється з підвищеним ризиком невдачі лікування і смерті під час протитуберкульозного лікування. У пацієнтів з діабетом відношення ризиків (ВР) поєднання невдалого лікування і смерті становить 1,69 (95 % довірчий інтервал (ДІ) 1,36 - 2,12). ВР смерті під час лікування ТБ в 23-х нескоректованих дослідженнях дорівнювало 1,89 (95 % ДІ 1,52 - 2,36), цей показник збільшується до ефекту, оціненого 4,95 (95 % ДІ 2,69 - 9,10), зокрема в 4-х скоригованих дослідженнях з урахуванням віку та інших потенційних чинників. Діабет також пов'язаний з підвищеним ризиком рецидиву (ВР 3,89; 95 % ДІ 2,43 - 6,23). Не знайдено доказів підвищеного ризику рецидиву ТБ зі штамами, стійкими до протитуберкульозних препаратів, у хворих на цукровий діабет. Дослідження, в яких оцінювали зміну культури мокроти через 2 - 3 міс протитуберкульозної терапії, були різнорідними з ВР від 0,79 до 3,25. Висновки: діабет підвищує ризик поєднання невдалого лікування і смерті, смерті та рецидиву у хворих на ТБ. Це потребує підвищеної уваги до лікування ТБ в осіб з діабетом, зокрема проведення тестування у разі підозри на цукровий діабет, покращання контролю рівня глюкози та клінічного і терапевтичного моніторингу.
  Повний текст PDF - 1.013 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Baker M.
  • Harries A.
  • Jeon C.
  • Hart J.
  • Kapur A.
  • Lonnroth K.
  • Ottmani S.
  • Goonesekera S.
  • Murray M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Baker M. A. The impact of diabetes on tuberculosis treatment outcomes: a systematic review / M. A. Baker, A. D. Harries, C. Y. Jeon, J. E. Hart, A. Kapur, K. Lonnroth, S. ­E. Ottmani, S. D. Goonesekera, M. B. Murray // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 4. - С. 66-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_4_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського