Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Просвєтов Ю. В. 
Вплив інфузійних полівітамінних комплексів на динаміку клінічних і біохімічних показників у хворих на туберкульоз з токсичними побічними ускладненнями на протитуберкульозні препарати / Ю. В. Просвєтов, А. В. Левіч, Н. О. Скороходова, А. Ю. Гусарова, С. М. Кудильчак, А. Г. Макарович, С. Г. Гужиловський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 3. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_3_13
Мета роботи - оцінити вплив препарату реадон на динаміку клінічних і біохімічних показників та визначити доцільність його застосування у хворих з токсичними побічними ускладненнями для лікування туберкульозу (ТБ) з виразним інтоксикаційним синдромом. Обстежено 60 хворих на ТБ з токсичними ускладненнями хіміотерапії. Пацієнти одержували стандартне протитуберкульозне лікування. Хворі основної групи (ОГ) (30 осіб) також одержували препарат реадон, контрольної (КГ) (30 пацієнтів) - 5 % розчин глюкози (400 мл). Оцінювали клінічні та лабораторні показники (аналіз крові, рівні АлАТ, АсАТ, білірубіну, загального білка крові). Зменшилися вияви токсичних побічних реакцій у пацієнтів обох груп. Динаміка регресії ускладнень поліхіміотерапїї була вищою у пацієнтів ОГ. У 24-х (92,3 %) хворих ОГ та 19 (76 %) КГ зменшилися вияви, а у 19-ти (73 %) та 11-ти (44 %) відповідно повністю зник диспепсичний синдром (p << 0,05). Головний біль зменшився або зник у 7-ми (77,7 %) та 4-х (50 %) хворих відповідно, запаморочення - у 5-ти (62,5 %) та 2-х (20 %). Рівні АлАТ та АсАТ в ОГ на тлі терапії знизилися вірогідно (p << 0,05) на 40 та 35,4 % відповідно, в КГ зменшення цих показників було не таким виразним і становило 17,4 % (АлАТ) та 12,1 % (АсАТ) й не було вірогідним. Висновки. Препарат реадон зменшує клінічні вияви токсичних побічних реакцій на протитуберкульозні препарати та туберкульозної інтоксикації, сприяє нормалізації певних клініко-лабораторних показників у хворих на ТБ, покращує переносність поліхіміотерапії, що робить доцільним використання цього вітамінного комплексу для лікування ТБ та ускладнень його поліхіміотерапії на стаціонарному етапі.
  Повний текст PDF - 824.964 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Просвєтов Ю.
  • Левіч А.
  • Скороходова Н.
  • Гусарова А.
  • Кудильчак С.
  • Макарович А.
  • Гужиловський С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Просвєтов Ю. В. Вплив інфузійних полівітамінних комплексів на динаміку клінічних і біохімічних показників у хворих на туберкульоз з токсичними побічними ускладненнями на протитуберкульозні препарати / Ю. В. Просвєтов, А. В. Левіч, Н. О. Скороходова, А. Ю. Гусарова, С. М. Кудильчак, А. Г. Макарович, С. Г. Гужиловський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 3. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Просвєтов Юрій Васильович (медичні науки)
  • Скороходова Наталя Олегівна (медичні науки)
  • Гусарова Аліна Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського