Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Черенько С. О. 
Тривалість інтенсивної фази хіміотерапії при лікуванні хворих на мультирезистентний туберкульоз / С. О. Черенько, Н. В. Гранкіна, М. В. Погребна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 4. - С. 7-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_4_4
Мета роботи - вивчення ефективності інтенсивної фази хіміотерапії 6- і 8-місячної тривалості під час лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). У контрольованому дослідженні вивчали ефективність інтенсивної фази 6- і 8-місячної тривалості під час лікування хворих з новими випадками МРТБ. Шестимісячну тривалість інтенсивної фази застосовано у 95-ти хворих на МРТБ (основна група), 8-місячну - у 59-ти (група порівняння). Хворі груп порівняння не відрізнялися за випадком захворювання, поширеністю туберкульозного процесу та профілем медикаментозної резистентності мікобактерій туберкульозу. В обох групах переважали пацієнти, в яких МРТБ діагностовано після повторного лікування (невдача першого курсу, перерване лікування, рецидиви), - відповідно 61,1 та 63,2 %. Оцінку ефективності лікування проводили на кінець інтенсивної фази та основного курсу хіміотерапії за конверсією харкотиння за методом посіву. У дослідження брали тільки пацієнтів з відомим наслідком лікування на кінець основного курсу хіміотерапії та вилучили тих, хто перервав його в підтримувальну фазу. Конверсія харкотиння за культурою на кінець інтенсивної фази відбулася у 84,2 % хворих основної групи та у 81,4 % - контрольної (<$Eroman p~>>~0,05>). Після завершення основного курсу хіміотерапії (через 24 міс) конверсію харкотиння продовжували визначати у 69,5 % хворих основної групи і у 66,1 % контрольної (<$Eroman p~>>~0,05>). Відновилося бактеріовиділення під час підтримувальної фази або звершення основного курсу хіміотерапії відповідно у 14,7 і 15,3 % хворих (<$Eroman p~>>~0,05>). Побічні реакції були 37,9 % хворих основної групи і у 57,6 % контрольної (<$Eroman p~<<~0,05>), зокрема вестибуло-ототоксичні - у 12,6 та 23,7 % (<$Eroman p~>>~0,05>). Висновки: подовження інтенсивної фази хіміотерапії від 6-ти до 8-ми міс не впливає на наслідки лікування за частотою конверсії харкотиння на кінець як інтенсивної фази, так і основного курсу хіміотерапії, проте вірогідно збільшується кількість побічних реакцій. Шестимісячна тривалість інтенсивної фази хіміотерапії, як і 8-місячна, забезпечують високу ефективність індивідуалізованого лікування хворих з новими випадками МРТБ наприкінці інтенсивної фази й після завершення основного курсу хіміотерапії. Виліковуються відповідно 69,5 та 66,1 % хворих.
  Повний текст PDF - 607.677 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Черенько С.
  • Гранкіна Н.
  • Погребна М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Черенько С. О. Тривалість інтенсивної фази хіміотерапії при лікуванні хворих на мультирезистентний туберкульоз / С. О. Черенько, Н. В. Гранкіна, М. В. Погребна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 4. - С. 7-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_4_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Черенько Світлана Олександрівна (медичні науки)
  • Гранкіна Наталія В'ячеславівна (медичні науки)
  • Погребна Марина Віталіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського