Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Черенько С. О. 
Застосування моксифлоксацину в модифікованому стандартному режимі хіміотерапії при лікуванні хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутніми вірусними гепатитами В та/або С / С. О. Черенько, Л. Я. Манів, М. В. Погребна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 4. - С. 58-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_4_13
Мета роботи - вивчення ефективності та переносності модифікованого стандартного режиму хіміотерапії за першою категорією із застосуванням моксифлоксацину замість піразинаміду під час лікування хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутніми вірусними гепатитами B та/або C. Контрольоване рандомізоване проспективне дослідження включало 30 хворих з легеневою формою ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із позитивним мазком харкотиння з новими випадками туберкульозу із супутніми вірусними гепатитами B та/або C. Рандомізовано за методом випадкових чисел хворих було розподілено на групи порівняння по 30 осіб. У хворих основної групи застосовували модифікований режим хіміотерапії, за яким у інтенсивну фазу включали моксифлоксацин - 2HRMfxE4HR, у хворих групи порівняння - стандартний - 2HREZ4HR. Хворі в групах порівняння не відрізнялися за формою захворювання і ступенем імунодефіциту - з однаковою частотою визначали деструктивний процес (відповідно у 46,7 та у 50,0 хворих), однаково переважала інфільтративна форма (відповідно у 60,0 і 53,3 % хворих), у решти пацієнтів була дисемінована форма туберкульозу (<$Eroman p~>>~0,05>). АРТ в інтенсивну фазу хіміотерапії одержували 17 (56,7 %) і 15 (50 %) хворих (<$Eroman p~>>~0,05>). Внаслідок застосування модифікованого режиму хіміотерапії ефективність лікування після завершення інтенсивної фази хіміотерапії виявилася вірогідно вищою за частотою припинення бактеріовиділення - 73,3 і 46,7 % (<$Eroman p~<<~0,05>), зникнення клінічних симптомів і розсмоктування інфільтративних змін у легенях - 80,0 і 50,0 % (<$Eroman p~<<~0,05>), ніж за стандартного лікування за першою клінічною категорією. Частота визначення побічних реакцій від протитуберкульозних і антиретровірусних препаратів була вірогідно нижчою - 30,0 і 56,7 % (<$Eroman p~<<~0,05>), зокрема тяжких, які вимагали відміни протитуберкульозної і антиретровірусної терапії - 3,3 і 30,0 %. Висновки: включення моксифлоксацину замість піразинаміду в режим хіміотерапії для першої категорії у хворих із ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ із супутніми вірусними гепатитами B та/або C надає змогу досягти підвищення частоти припинення бактеріовиділення на момент завершення інтенсивної фази хіміотерапії на 36,3 %, знизити частоту гепатотоксичних побічних реакцій на 47,1 % та зменшити тяжкість їх виявів, що забезпечує безперервне лікування.
  Повний текст PDF - 630.577 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Черенько С.
  • Манів Л.
  • Погребна М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Черенько С. О. Застосування моксифлоксацину в модифікованому стандартному режимі хіміотерапії при лікуванні хворих із новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із супутніми вірусними гепатитами В та/або С / С. О. Черенько, Л. Я. Манів, М. В. Погребна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 4. - С. 58-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Черенько Світлана Олександрівна (медичні науки)
  • Манів Леся Ярославівна (медичні науки)
  • Погребна Марина Віталіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського