Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Литвинюк О. П. 
Клінічні особливості туберкульозу у медичних працівників Вінницької області / О. П. Литвинюк, С. В. Зайков // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 3. - С. 54-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_3_13
Мета роботи - вивчення клінічних особливостей туберкульозу (ТБ) у медичних працівників (МП) Вінницької області за період 2007 - 2014 рр. Проаналізовано професійний склад та клінічну характеристику 120-ти виявлених за 8-річний період хворих на ТБ МП Вінницької області, а також статистичних даних, зібраних на основі показників діяльності протитуберкульозної служби. Про актуальність проблеми свідчать дані аналізу клінічних особливостей, згідно з якими майже половина (48,4 %) МП, що захворіли на ТБ, звернулися по допомогу у зв'язку з появою певних симптомів. Найбільше випадків ТБ спостерігалося серед медичних сестер (55,0 %). 76,7 % захворілих МП - жінки, а 28,3 % працювали у протитуберкульозних закладах. У клінічній структурі захворюваності на ТБ МП переважали легеневі форми - інфільтративна (35,2 %) та дисемінована (30,6 %). Висновки: проблема захворюваності МП на ТБ залишається досить актуальною та потребує подальшого вивчення. Це підтверджують наші дані, згідно з якими значну частину захворілих виявлено за пасивним методом. Спостерігається велика кількість рецидивів ТБ серед МП, переважають інфільтративні та дисеміновані легеневі форми, а також вищий, ніж у популяції, рівень захворюваності на позалегеневі форми ТБ.Проблема професійно-зумовленого туберкульозу (ТБ) набуває все більшої актуальності в останні роки, так як на тлі зниження захворюваності серед популяції, захворюваність на ТБ серед медичних працівників продовжує збільшуватися. Мета роботи - вивчення клінічних особливостей ТБ у медичних працівників Вінницької області за період з 2007 по 2012 рр. Проаналізовано професіональний склад та клінічна характеристика 101-го виявленого за 6-річний період хворого на ТБ медичного працівника Вінницької області. Виділено основні особливості структури клінічних форм туберкульозного процесу у медичних працівників. Проведено аналіз статистичних даних, зібраних на основі офіційних показників протитуберкульозної служби. Про актуальність і складність проблеми ТБ у медичних працівників свідчать одержані в результаті аналізу клінічних особливостей дані, згідно яким більша частина тих, хто захворів на ТБ, звернулась по допомогу у зв'язку з появою певних симптомів, а не була виявлена на ранніх стадіях під час профілактичних оглядів. Також серед легеневих форм ТБ у медичних працівників переважали інфільтративні та дисеміновані форми з деструкцією легеневої паренхіми та масивним бактеріовиділенням.
  Повний текст PDF - 115.346 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литвинюк О.
  • Зайков С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литвинюк О. П. Клінічні особливості туберкульозу у медичних працівників Вінницької області / О. П. Литвинюк, С. В. Зайков // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 3. - С. 54-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литвинюк Оксана Петрівна (медичні науки)
  • Зайков Сергій Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського