Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Черенько С. О. 
Ефективність лікування хворих із новими випадками мультирезистентного туберкульозу, діагностованого за молекулярно­генетичним або фенотиповим методом / С. О. Черенько, Г. О. Варицька // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 2. - С. 73-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_2_12
Мета роботи - вивчити ефективність лікування за динамікою припинення бактеріовиділення у хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ), діагностований з застосуванням молекулярно-генетичного або фенотипового методу, для визначення впливу терміну діагностики мультирезистентності мікобактерій туберкульозу на ефективність лікування. У проспективному дослідженні, яке охопило 68 хворих із новими випадками МРТБ, вивчали частоту та динаміку припинення бактеріовиділення протягом інтенсивної фази 8-місячної тривалості. Пацієнтів було розподілено на 2 групи: основну (34 особи), в якій МРТБ діагностували за допомогою молекулярно-генетичного методу (GeneXpert), та контрольну, в якій МРТБ діагностували за фенотиповим методом (на рідкому або твердому живильному середовищі). Хворих лікували за індивідуалізованими режимами хіміотерапії, які передбачали призначення 6-ти ефективних препаратів, згідно з результатами тесту на медикаментозну чутливість. Затримка діагностики мультирезистентності у разі використання фенотипових методів становить у середньому (<$E54,1~symbol С~3,7>) доби від моменту виявлення туберкульозу. На кінець інтенсивної фази бактеріовиділення припинилося у 33-х (97,1 %) хворих основної групи і у 26-ти (76,5 %) контрольної, що на 20,6 % більше та вірогідно відрізняється (p << 0,05). У термін до 1 міс бактеріовиділення припинялося в 2,8 разу частіше у хворих основної групи, до 2 міс - у 2,5 разу. Після 2 міс лікування бактеріовиділення в основній групі припиняється у 14,6 % хворих, у контрольній - у 20,6 %. Висновки: затримка діагностики нових випадків МРТБ на 20,6 % знижує ефективність лікування.
  Повний текст PDF - 158.278 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Черенько С.
  • Варицька Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Черенько С. О. Ефективність лікування хворих із новими випадками мультирезистентного туберкульозу, діагностованого за молекулярно­генетичним або фенотиповим методом / С. О. Черенько, Г. О. Варицька // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 2. - С. 73-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Черенько Світлана Олександрівна (медичні науки)
  • Варицька Ганна Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського