Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Литвинюк О. П. 
Туберкульоз у медичних працівників (огляд літератури і результати власних досліджень) / О. П. Литвинюк, М. А. Тхоровський, Н. М. Гончар, І. О. Палій // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 1. - С. 83-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_1_16
Мета роботи - аналіз захворюваності на туберкульоз (ТБ) медичних працівників у різних країнах світу та у Вінницькій області України. Проведено аналіз літературних даних щодо захворюваності на ТБ медичних працівників різних країн світу, вивчено офіційні показники діяльності протитуберкульозної служби Вінницької області за останніх 6 років. Захворювання на ТБ медичних працівників є актуальною проблемою для багатьох країн, особливо СНД. Ситуація із захворюваністю на ТБ медичних працівників Вінницької області серйозна. За 2007 - 2012 рр. захворюваність на ТБ медичних працівників Вінницької області зросла від 50,5 до 51,5 на 100 тис. медичних працівників. Основна частка випадків ТБ припадає на середній медичний персонал. Спостерігається також високий рівень (18,8 %) рецидивів ТБ. Понад п'яту частину (21,8 %) випадків ТБ у медичних працівників зареєстровано у працівників протитуберкульозних закладів (ПТЗ). Основна частина (78,2 %) захворілих - жінки, що пов'язано із високим рівнем захворюваності середнього медичного персоналу. Серед захворілих лікарів 75 % були чоловіки. Все це можна вважати особливостями ТБ у медичних працівників області. Висновки: найвища захворюваність на ТБ спостерігається в країнах Африки, Латинської Америки, Південно-Східної Азії. Значну кількість випадків ТБ реєструють і в країнах Східної Європи, особливо СНД. Саме там висока захворюваність на ТБ медичних працівників. На тлі зменшення захворюваності на ТБ серед загальної популяції населення України та Вінницької області протягом останніх 6 років зросла захворюваність медичних працівників загальної лікувальної мережі та ПТЗ. Найчастіше хворіють медичні сестри. Значну частку випадків ТБ у медичних працівників становлять рецидиви хвороби. Високою залишається захворюваність на ТБ працівників ПТЗ. Серед медичних працівників, котрі захворіли на ТБ, більшу частину складають жінки.
  Повний текст PDF - 142.263 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литвинюк О.
  • Тхоровський М.
  • Гончар Н.
  • Палій І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литвинюк О. П. Туберкульоз у медичних працівників (огляд літератури і результати власних досліджень) / О. П. Литвинюк, М. А. Тхоровський, Н. М. Гончар, І. О. Палій // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 1. - С. 83-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_1_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литвинюк Оксана Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського