Наукова періодика України Термоелектрика


Анатичук Л. І. 
Вплив повітряного охолодження на ефективність секційного термоелектричного генератора для автомобіля з бензиновим двигуном / Л. І. Анатичук, Р. В. Кузь // Термоелектрика. - 2014. - № 5. - С. 49-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/TE_2014_5_8
Створено модель атомобіля з термоелектричним генератором (ТЕГ) з урахуванням того, що ТЕГ має забезпечити живлення власної системи тепловідводу. Наведено результати оптимізації температури гарячої сторони ТЕГ та електричної потужності живлення системи тепловідводу. Розраховано ефективний коефіцієнт корисної дії та електричну потужність ТЕГ для дизельного двигуна потужністю 75 кВт. Показано необхідність оптимального проектування системи тепловідводу ТЕГ.Розглянуто фізичну модель термогенератора (ТЕГ) для бензинового двигуна з системою відводу тепла від ТЕГ, що містить повітряно-рідинний теплообмінник і електричний вентилятор. Наведено математичний і комп'ютерний описи моделі. Розглянуто комп'ютерне моделювання для бензинового двигуна потужністю 70 кВт. Знайдено оптимальні гарячі температури генератора й оптимальні потужності вентилятора, за яких досягається максимальна корисна потужність і відповідно максимальний реальний ккд ТЕГ з урахуванням витрат на живлення вентилятора для температур навколишнього середовища в інтервалі <$E-40~-~+50~symbol Р roman C>. Наведено порівняння таких ккд з раніше одержаними для дизельного двигуна. Показано, що реальний ккд ТЕГ з теплообмінником для бензинового двигуна в 1,3 - 1,5 разу вищий, ніж для дизельного двигуна такої ж потужності.Розглянуто фізичну модель секційного термогенератора (ТЕГ) для дизельного двигуна з системою відводу тепла від ТЕГ, що містить повітряно-рідинний теплообмінник і електричний вентилятор. Наведено математичний опис моделі. Розроблено комп'ютерну модель секційного ТЕГ. Здійснено моделювання для дизельного двигуна потужністю 75 кВт. Знайдено оптимальні гарячі температури секцій генератора й оптимальні потужності вентилятора, за яких досягається максимальна корисна потужність і відповідно максимальний реальний ККД ТЕГ з урахуванням витрат на живлення вентилятора за температур навколишнього середовища в інтервалі -40...+50 С. Наведено порівняння ККД секційного генератора з раніше одержаними значеннями для односекційного ТЕГ. Показано, що реальний ККД секційного ТЕГ з системою відводу тепла в 1,2 - 1,4 рази вищий, ніж для односекційного.Розглянуто фізичну модель секційного термогенератора (ТЕГ) для бензинового двигуна з системою відводу тепла від ТЕГ, що містить повітряно-рідинний теплообмінник і електричний вентилятор. Здійснено моделювання роботи ТЕГ для бензинового двигуна потужністю 70 кВт. Знайдено оптимальні гарячі температури секцій генератора й оптимальні потужності вентилятора, за яких досягається максимальний реальний ККД ТЕГ з урахуванням витрат на живлення вентилятора за температур навколишнього середовища в інтервалі -40...+50 <$E symbol Р>С. Наведено порівняння ККД секційного генератора з раніше одержаними значеннями для односекційного ТЕГ. Показано, що реальний ККД секційного ТЕГ з системою відводу тепла в 1,2 - 1,4 рази вищий, ніж для односекційного. Показано, що витрати на живлення системи тепловідводу можуть сягати 20 - 30 % від потужності ТЕГ.
  Повний текст PDF - 292.332 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Анатичук Л.
  • Кузь Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Анатичук Л. І. Вплив повітряного охолодження на ефективність секційного термоелектричного генератора для автомобіля з бензиновим двигуном / Л. І. Анатичук, Р. В. Кузь // Термоелектрика. - 2014. - № 5. - С. 49-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/TE_2014_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Анатичук Лук'ян Іванович (1937–) (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського