Наукова періодика України Технічна електродинаміка


Михальський В. М. 
Поліпшення форми вхідних струмів матричних перетворювачів в умовах симетричної синусоїдальної системи напруг мережі живлення та несиметричного навантаження / В. М. Михальський, В. Н. Соболєв, В. В. Чопик, І. А. Шаповал // Технічна електродинаміка. - 2016. - № 2. - С. 29-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/TED_2016_2_7
Розроблено і досліджено способи керування матричним перетворювачем (МП) на загальній базі алгоритму регулювання вхідної реактивної потужності МП, які спрямовані на поліпшення якості вхідних струмів МП за умов несиметричної і/або несинусоїдальної системи напруг мережі живлення. З цією метою розглянуто різні варіанти завдання напрямку просторового вектора вхідного струму по відношенню до просторового вектора вхідної напруги за рахунок належного регулювання реактивної складової струму. Моделювання показало дієвість запропонованого підходу щодо поліпшення форми вхідних струмів МП з урахуванням реальних умов комутацій і дискретного формування цих струмів.Запропоновано і досліджено спосіб керування матричним перетворювачем (МП), який базується на загальному алгоритмі регулювання вхідної реактивної потужності і спрямований на поліпшення якості вхідних струмів за умов несиметричного навантаження при живленні від неспотвореної симетричної системи напруг. З цією метою розглянуто процес формування просторового вектора вхідного струму як суми його прямої і зворотної симетричних складових. Аналітично визначено розмах динамічної модуляції реактивної складової вхідного струму як параметра керування перетворювачем в залежності від постійної і змінної складових миттєвої потужності або ступеня несиметрії навантаження і вихідного зсуву фаз. Дієвість запропонованого підходу продемонстровано моделюванням вхідних струмів МП з урахуванням реальних умов комутацій і дискретного формування цих струмів.Запропоновано і досліджено спосіб керування матричним перетворювачем (МП), який базується на загальному алгоритмі регулювання вхідної реактивної потужності і спрямований на поліпшення якості вхідних струмів за умов несиметричного навантаження та несиметричної системи напруг мережі живлення. З цією метою розглянуто процес формування просторового вектора вхідного струму МП як результат складання двох незалежних способів динамічної модуляції його реактивної складової. Перший з них засновано на визначенні співвідношення вихідного і вхідного струмів при симетричному навантаженні та несиметричній мережі живлення з урахуванням симетричної складової зворотної послідовності вхідної напруги, а другий - при несиметричному навантаженні з урахуванням реактивної частки симетричної складової зворотної послідовності вихідного струму. Визначено робочі границі, в яких запропоновані способи модуляції повністю реалі-зуються. Дієвість запропонованого підходу підтверджено результатами моделювання вхідних струмів МП з урахуванням реальних умов комутацій і дискретного формування цих струмів.
  Повний текст PDF - 389.183 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Михальський В.
  • Соболєв В.
  • Чопик В.
  • Шаповал І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Михальський В. М. Поліпшення форми вхідних струмів матричних перетворювачів в умовах симетричної синусоїдальної системи напруг мережі живлення та несиметричного навантаження / В. М. Михальський, В. Н. Соболєв, В. В. Чопик, І. А. Шаповал // Технічна електродинаміка. - 2016. - № 2. - С. 29-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/TED_2016_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Михальський Валерій Михайлович (1951–) (технічні науки)
  • Чопик Василь Васильович (технічні науки)
  • Шаповал Іван Андрійович (1974–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського