Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Сорокман Т. В. 
Хронічні запальні захворювання кишечника у дітей: сучасна інвазивна та неінвазивна діагностика (огляд літератури) / Т. В. Сорокман, П. М. Молдован // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - № 6. - С. 99-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_6_15
Проведено огляд наукової літератури щодо сучасних методів діагностики хронічних запальних захворювань кишечника (ХЗЗК) у дітей. Застосовано широку пошукову стратегію з використанням наступної строки пошуку: "хронічні запальні захворювання кишечника", "діагностика", "ендоскопія", "біомаркери", "фекальні маркери" з використанням в якості пошукових систем PubMed та Embase. Проаналізовані реферати 123 статей та 56 повнотекстових статей останніх 15 років Діагностика ХЗЗК викликає певні труднощі. "Золотим стандартом" у діагностичному алгоритмі залишаються ендоскопічні методи, оскільки надають можливість проводити гістологічне дослідження зразків біопсії. Однак це - інвазивні процедури, які зазвичай вимагають седації пацієнта, викликають дискомфорт і є відносно дорогими. Інші інструментальні методи, такі як МРТ і КТ, є відносно дорогими, не завжди доступними та не завжди добре переносяться усіма пацієнтами. Фекальний кальпротектин і лактоферин є найбільш перевіреними біомаркерами запалення кишечника. Триває вивчення ролі цитокінів, які виконують про- і протизапальну функцію. Із серологічної діагностики біомаркерами для ХЗЗК є ASCA та pANCA. Останніми роками з'явилися інші маркери, які можуть виявитися кращими та надавати додаткову інформацію. До них належать інші білки, такі як S100A12, М2-РК, поліморфноядерна еластаза. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.Проведено огляд наукової літератури щодо сучасних методів діагностики хронічних запальних захворювань кишечника (ХЗЗК) у дітей. Застосовано широку пошукову стратегію з використанням наступної строки пошуку: "хронічні запальні захворювання кишечника", "діагностика", "ендоскопія", "біомаркери", "фекальні маркери" з використанням в якості пошукових систем PubMed та Embase. Проаналізовані реферати 123 статей та 56 повнотекстових статей останніх 15 років Діагностика ХЗЗК викликає певні труднощі. "Золотим стандартом" у діагностичному алгоритмі залишаються ендоскопічні методи, оскільки надають можливість проводити гістологічне дослідження зразків біопсії. Однак це - інвазивні процедури, які зазвичай вимагають седації пацієнта, викликають дискомфорт і є відносно дорогими. Інші інструментальні методи, такі як МРТ і КТ, є відносно дорогими, не завжди доступними та не завжди добре переносяться усіма пацієнтами. Фекальний кальпротектин і лактоферин є найбільш перевіреними біомаркерами запалення кишечника. Триває вивчення ролі цитокінів, які виконують про- і протизапальну функцію. Із серологічної діагностики біомаркерами для ХЗЗК є ASCA та pANCA. Останніми роками з'явилися інші маркери, які можуть виявитися кращими та надавати додаткову інформацію. До них належать інші білки, такі як S100A12, М2-РК, поліморфноядерна еластаза. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.
  Повний текст PDF - 104.593 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокман Т.
  • Молдован П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокман Т. В. Хронічні запальні захворювання кишечника у дітей: сучасна інвазивна та неінвазивна діагностика (огляд літератури) / Т. В. Сорокман, П. М. Молдован // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - № 6. - С. 99-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_6_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського