Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Бойко Я. Є. 
Диференціальна діагностика артритів у дітей / Я. Є. Бойко // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - № 5. - С. 112-122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_5_12
Артрити у дитячому віці розвиваються не лише у випадку ревматичних захворювань. Багато соматичних хвороб можуть дебютувати появою артриту чи артралгії як неспецифічного прояву захворювання. Артрит може бути також проявом рідкісного генетичного захворювання. Складність у діагностиці цих хвороб полягає у тому, що дитина не може самостійно висловлювати скарги. Тому клінічний огляд є вкрай важливим. Описано основні принципи клінічного аналізу та діагностики артритів у дитячому віці. Наведено захворювання, які найчастіше їх спричиняють: ревматичні, онкологічні, генетичні та метаболічні. Для проведення раціонального аналізу хвороб, що проявляюьтся артритами, можна проводити диференційну діагностику, аналізуючи перебіг хвороби за таким принципом: диференційна діагностика хвороб із переметуючим артритом; диференціальна діагностика хвороб, які проявляються артритом та пов'язані з іншими органними/системними маніфестаціями; артрит або біль у суглобах незапального походження. Переметуючим або хронічним артритом вважається запалення суглоба, яке триває понад 6 тиж. Причиною можуть бути хвороби, пов'язані з інфекцією, неопластичними процесами, запальними хворобами та саркоїдозом. Онкологічні та септичні артрити є захворюваннями, які слід негайно виключати у дітей за наявності артриту. Це так звані "хвороби, позначені червоними прапорцями", які потребують невідкладного терапевтичного реагування. Найчастішою причиною запального артриту у дітей є ювенільний ідіопатичний артрит (ЮІА). Наявність артриту тривалістю понад 6 тиж у дітей до 18 років, причина якого не з'ясована, є підставою для встановлення діагнозу ЮІА. До хвороб, які проявляються артритом і пов'язані з іншими органними/системними маніфестаціями, належать системний ЮІА, системні автоімунні хвороби та автозапальні захворювання. 10 - 20 % дітей скаржаться на хронічні або рецидивні м'язово-скелетні болі незапального походження. Найчастішою їх причиною є гіпермобільність суглобів, що є наслідком надмірного діапазону рухів і часто спостерігається у здорових дітей. Термін "синдром гіпермобільності суглобів" вживається за умови наявності гіпермобільності суглобів, що супроводжується м'язово-суглобовими болями, які не мають іншої причини. "Болі росту" спостерігаються у 6 - 49,4 % дітей віком від 4 до 14 років. Вчасний діагноз захворювання, що спричиняє артрит, надає можливість призначити правильне лікування та попередити розвиток наслідків хвороби. Автор заявляє про відсутність конфлікту інтересів.
  Повний текст PDF - 133.62 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бойко Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бойко Я. Є. Диференціальна діагностика артритів у дітей / Я. Є. Бойко // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - № 5. - С. 112-122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_5_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бойко Ярина Євгенівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського