Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Чернишук С. С. 
Гостре пошкодження нирок у новонароджених після хірургічної корекції патології дуги аорти / С. С. Чернишук, О. А. Адамовська, В. А. Жовнір // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - № 4. - С. 8-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_4_3
Мета роботи - аналіз частоти розвитку гострого пошкодження нирок (ГПН) у новонароджених, яким проводилося хірургічне втручання з приводу корекції патології дуги аорти; дослідження впливу ГПН на післяопераційний перебіг і смертність у даної категорії пацієнтів. На базі ДУ "НПМЦДКК" у період з 07.01.2015 по 15.12.2015 було прооперовано 120 новонароджених з вродженими вадами серця. Серед них 25 пацієнтів мали патологію дуги аорти: у 8 (32 %) була ізольована коарктація аорти, а у 17 (68 %) - комбінація коарктації аорти з іншими вродженими вадами серця. Вивчали зміни рівня креатиніну в сироватці крові. Досліджували частоту виникнення ГПН, фактори ризику та ускладнення його виникнення. У 53 % (n = 63) прооперованих новонароджених розвинулося ГПН. У пацієнтів з патологією дуги аорти ГПН розвинулась у 80 % (n = 20) випадків. Новонароджені діти, у яких корекція дуги аорти проводилась без використання штучного кровообігу, мали розвиток ГПН у 72 % (n = 13), а у пацієнтів, прооперованих за умов штучного кровообігу, - у 100 % (n = 7). Новонароджені, які мали дане ускладнення, частіше потребували інотропної підтримки та штучної вентиляції легень (ШВЛ) на доопераційному етапі. Також вони мали вищий рівень концентрації креатиніну в плазмі крові та частіше мали ГПН вже до оперативного втручання. У післяопераційному періоді 9 (45 %) пацієнтів із ГПН мали ураження AKIN 1; 2 (10 %) - AKIN 2; 9 (45 %) - AKIN 3. Вони потребували більшого часу на ШВЛ, інотропної підтримки та перебування у відділенні інтенсивної терапії. Застосування аміноглікозидів у післяопераційному періоді не мало суттєвого впливу на розвиток ГПН. Зроблено висновки, що новонароджені діти після корекції вроджених вад серця, особливо патології дуги аорти, належать до групи високого ризику розвитку ГПН. Важкий передопераційний стан дитини та особливості хірургічного втручання за даної патології обумовлюють високу вірогідність пошкоджуючого впливу на нирки. У післяопераційному періоді пацієнти з ГПН потребують більш тривалої ШВЛ, інотропної підтримки; у них подовжується строк перебування у відділенні інтенсивної терапії та термін госпіталізації загалом, вищі ризики летального наслідку.
  Повний текст PDF - 105.399 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чернишук С.
  • Адамовська О.
  • Жовнір В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чернишук С. С. Гостре пошкодження нирок у новонароджених після хірургічної корекції патології дуги аорти / С. С. Чернишук, О. А. Адамовська, В. А. Жовнір // Сучасна педіатрія. Україна. - 2019. - № 4. - С. 8-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_4_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жовнір Володимир Аполлінарійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського