Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Колоскова О. К. 
Динамічні показники неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів у підлітків, хворих на бронхіальну астму / О. К. Колоскова, О. О. Шахова, С. І. Тарнавська, І.О. Маніліч // Современная педиатрия. - 2019. - № 2. - С. 41-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_2_9
Мета роботи - у міжнападовому періоді бронхіальної астми (БА) оцінити показники неспецифічної реактивності бронхів у дітей підліткового віку за результатами багаторічного динамічного спостереження. Проведено визначення неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів у 42 дітей підліткового віку з БА. Обстеження проводили у міжнападовому періоді, коли у дитини були повністю відсутні клінічні прояви обструкції бронхів і відмінялися медикаменти, які могли вплинути на точність оцінки неспецифічної гіперсприйнятливості до прямих і непрямих стимулів. У більшості дітей обстеження проводилися багаторазово у динаміці спостереження. Виявлено, що гіперчутливість бронхів була меншою за середньотяжкого перебігу БА, ніж за тяжкого, і становила (ПК20Г) 1,58 +- 0,5 проти 1,04 +- 0,4 мг/мл. Реактивність бронхів за даними дозозалежної кривої становила відповідно 2,01 +- 0,14 проти 2,19 +- 0,12 у.о., що свідчило про вищий ступінь реактивності дихальних шляхів за тяжкому перебігу захворювання у підлітків. По мірі посилення тяжкості захворювання у підлітків зростає лабільність бронхів (ПЛБ). Так, за легкого перебігу захворювання ПЛБ дорівнює 9,26 +- 0,13 % (95 % ДІ: 0,12 - 1,45), за середньотяжкого - 13,18 +- 3,93 % (95 % ДІ: 12,9 - 25,3), а за тяжкого - 27,7 +- 4,2 % (95 % ДІ: 12,8 - 26,1), p << 0,05. За середньотяжкого варіанту ПЛБ зростає переважно за рахунок індексу бронходиляції 10,37 +- 3,18 % (95 % ДІ: 10,5 - 20,5), а за тяжкого - і за рахунок виникнення бронхоспазму фізичної напруги 12,3 +- 3,34 % (95 % ДІ: 9,5 - 20,4). Зроблено висновки, що гіперсприйнятливість дихальних шляхів до прямих і непрямих стимулів у міжнападовому періоді, мабуть, поєднує спільні механізми, до яких передусім слід віднести запалення дихальних шляхів, а неспецифічну гіперреактивність бронхів у дітей підліткового віку, мабуть, слід розглядати як мультифакторний феномен, а скоріше - епіфеномен БА.
  Повний текст PDF - 101.406 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Колоскова О.
  • Шахова О.
  • Тарнавська С.
  • Маніліч І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Колоскова О. К. Динамічні показники неспецифічної гіперсприйнятливості бронхів у підлітків, хворих на бронхіальну астму / О. К. Колоскова, О. О. Шахова, С. І. Тарнавська, І.О. Маніліч // Современная педиатрия. - 2019. - № 2. - С. 41-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Колоскова Олена Костянтинівна (медичні науки)
  • Шахова Ольга Олександрівна (медичні науки)
  • Тарнавська Світлана Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського