Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Лісецька І. С. 
Антилізоцимна активність симбіонтів ясен у процесі комплексного лікування генералізованого катарального гінгівіту у підлітків з хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Современная педиатрия. - 2018. - № 8. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_8_9
Здатність патогенних та умовно-патогенних бактерій до тривалого виживання у ворожому середовищі господаря-макроорганізма забезпечується їх персистенцією. Одним із факторів персистенції є антилізоцимна активність (АЛА), що забезпечує їм селективні переваги росту і розмноження на слизових оболонках, сприяє тривалому перебуванню бактерій у макроорганізмі. Тому перспективним підходом до лікування захворювань пародонта є застосування лікарських препаратів, здатних пригнічувати експресію цього фактора персистенції патогенів або елімінувати мікроорганізми з антилізоцимною активністю зі складу оральних мікробіоценозів. Мета роботи - визначення антилізоцимної активності мікроорганізмів до та після комплексного лікування катарального гінгівіту у підлітків із хронічним гастродуоденітом (ХГД). Вивчено зміни мікробіоценозу ясен 38 підлітків віком 12 - 18 років із генералізованим катаральним гінгівітом (ГКГ) і ХГД до та після лікування, що склали основну групу. Групу порівняння склали 25 підлітків аналогічного віку з діагностованим ГКГ, які на момент обстеження не мали скарг на порушення соматичного здоров'я і не перебували на диспансерному обліку в суміжних спеціалістів. Моніторинг змін мікробіоценозу ясен та АЛА проведено до лікування, після лікування та через 6 міс. У підлітків із ГКГ (як на тлі супутнього ХГД, так і у соматично здорових) спостерігається різко підвищена частота колонізації слизової оболонки ясен бактеріями з високою АЛА. Розроблений терапевтичний комплекс із включенням лактовмісних пробіотиків проявляє стійкий коригувальний вплив на якісні характеристики мікробіоценозу ясен підлітків із ГКГ, забезпечуючи зниження персистентного потенціалу мікрофлори за рахунок зменшення здатності інактивувати лізоцим ротової рідини.
  Повний текст PDF - 150.384 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лісецька І.
  • Рожко М.
  • Куцик Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лісецька І. С. Антилізоцимна активність симбіонтів ясен у процесі комплексного лікування генералізованого катарального гінгівіту у підлітків з хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Современная педиатрия. - 2018. - № 8. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_8_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лісецька Ірина Сергіївна (медичні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  • Куцик Роман Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського