Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Мочульська О. М. 
Клінічна ефективність та імуномодулююча дія застосування алерген-специфічної імунотерапії з пролонгованим курсом пробіотиків при атопічному дерматиті у дітей / О. М. Мочульська, А. М. Дивак // Современная педиатрия. - 2018. - № 6. - С. 34-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_6_7
Мета роботи - оптимізувати лікування дітей з атопічним дерматитом (АД) шляхом індукції імунологічної толерантності до алергенів як комплексного методу лікування з використанням алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ) і пролонгованого курсу пробіотиків. Проведено порівняльну оцінку ефективності традиційного та удосконаленого комплексного лікування дітей з АД старше 5 років. Традиційна терапія включала гіпоалергенну дієту та умови побуту, антигістамінний препарат другого покоління, стабілізатор мембран мастоцитів, антагоніст лейкотріенових Вдосконалена комплексна терапія включала АСІТ неінфекційними алергенами з а стандартною схемою парентеральним шляхом протягом одного року з додатковим призначенням пролонгованого курсу мультипробіотика (порошок із ліофілізованих бактерій для орального розчину у дозі: віком від 5 до 12 років - по 1,95x10<^>9 КУО Lactobacillus acidophillus, Bifidobacterium 2 рази на день, віком від 13 до 18 років - по 3,90x10<^>9 КУО L. acidophillus, Bifidobacterium 2 рази на день під час їжі) протягом восьми тижнів. Використано клінічні, загальні клініко-лабораторні, імунологічні дослідження клітинної та гуморальної ланок імунітету з визначенням концентрації субпопуляцій лімфоцитів (CD3, CD4, CD8, CD16, CD19), імуноглобулінів (IgA, IgE, IgG), інтерлейкінів (IL-2, IL-4, IL-6, IL-10), інтерферону гамма, гістаміну в крові, інструментальні (дерматоскопія, УЗД шкіри), міжнародна бальна шкала SCORAD, методи статистичного аналізу результатів дослідження. У ході дослідження та порівняння запропонованого комплексного методу лікування з використанням АСІТ і пролонгованого курсу пробіотиків і традиційної терапії, очевидний її кращий клінічний результат у дітей з АД. Застосування саме пролонгованого курсу пробіотиків сприяло швидкій індукції імунологічної толерантності до алергенів, що свідчить про активацію імуномодулювальних процесів за такого варіанту терапії алергенами за АД у дітей. АСІТ у поєднанні з пролонгованою пробіотикотерапіею надає змогу покращити лікування АД у дітей, проявляючи імуномодулювальний вплив на клітинну та гуморальну ланки імунітету, цитокіновий статус, індукує імунологічну толерантність, що супроводжується швидкою і позитивною динамікою клінічної симптоматики, зменшенням частоти та тривалості загострень, збільшенням тривалості клінічної ремісії. У ході дослідження клінічно апробовано і продемонстровано, що АСІТ у поєднанні з пролонгованою пробіотикотерапіею є ефективною в лікуванні дітей з АД віком від 5 років. Всі діти добре перенесли лікування, відмічалась швидка позитивна динаміка з боку основних клінічних проявів, лабораторних та інструментальних показників.
  Повний текст PDF - 184.195 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мочульська О.
  • Дивак А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мочульська О. М. Клінічна ефективність та імуномодулююча дія застосування алерген-специфічної імунотерапії з пролонгованим курсом пробіотиків при атопічному дерматиті у дітей / О. М. Мочульська, А. М. Дивак // Современная педиатрия. - 2018. - № 6. - С. 34-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_6_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мочульська Оксана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського