Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Лісецька І. С. 
Клінічний стан та особливості мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків із катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 20-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_5_6
Захворювання пародонта посідають друге місце за частотою та поширеністю після карієсу та залишаються актуальною проблемою дитячої стоматології. Дана патологія виникає внаслідок дії цілого ряду факторів. Особливо часто патологічні процеси в пародонті зустрічаються у підлітків із загально соматичними захворюваннями, зокрема в осіб із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Мета роботи - вивчити особливості клінічного стану та мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків із катаральним гінгівітом (КГ) і хронічними гастродуоденітами (ХГД) із наступним плануванням лікувально-профілактичних заходів. Проведено клінічне стоматологічне обстеження 38 підлітків віком від 12 до 18 років із генералізованим КГ (ГКГ) і ХГД, що склали основну групу. До групи порівняння ввійшли 25 підлітків аналогічного віку з діагностованим ГКГ без соматичної патології. Контролем слугували дані аналогічних досліджень, проведених у 20 підлітків відповідного віку без ознак запалення ясен та соматичних захворювань. Проведено мікробіологічні дослідження вмісту зубо-ясенної борозни. Перебіг гінгівіту в осіб основної групи переважно був хронічним або в стадії загострення, середнього ступеня тяжкості, з основною скаргою на кровоточивість ясен. У групі порівняння переважно діагностували хронічний катаральний гінгівіт легкого ступеня тяжкості. Одержані результати мікробіологічних досліджень свідчать, що найбільш імовірною причиною виникнення запального процесу в яснах може бути розвиток орального дисбіозу на тлі соматичної патології (ХГД) у поєднанні з недостатньою гігієною ротової порожнини. Зроблено висновки, що поширення КГ серед підлітків із ХГД є вищим, ніж у підлітків без супутньої соматичної патології. У підлітків із КГ, що перебігає на тлі ХГД спостерігаються більш виразні кількісні та якісні зміни мікробіоценозу ясен.
  Повний текст PDF - 129.104 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лісецька І.
  • Рожко М.
  • Куцик Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лісецька І. С. Клінічний стан та особливості мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків із катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 20-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_5_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лісецька Ірина Сергіївна (медичні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  • Куцик Роман Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського