Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Косаковський А. Л. 
Досвід застосування червоного і синього ЛЕД-світла з інфрачервоним компонентом при лікуванні захворювань вуха, горла та носа у дітей / А. Л. Косаковський, С. О. Гуляр, І. А. Косаківська, Н. П. Грушецька, Л. А. Шух, Ю. В. Ткаченко // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 73-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_1_13
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю пошуку неінвазивних і безмедикаментозних шляхів корекції стану ЛОР-органів у дітей. Мета клінічного дослідження - вивчення впливу червоного та синього ЛЕД-світла з інфрачервоним компонентом на перебіг запальних захворювань вуха, горла та носа у дітей. Під спостереженням у клініці перебували 62 пацієнти (50 основна та 12 контрольна група) віком від 6 до 18 років із гострим вірусним (ГВРС) і бактеріальним (БРС) риносинуситом (16 і 13 відповідно), гострим середнім отитом (ГСО) (23), гострим тонзилофарингітом (ГТФ) (10). Дівчаток було 33, хлопчиків - 29. Вивчено лікувальну дію червоного+інфрачервоного світлодіодного випромінювання апарата MEDOLIGHT-red і синього+інфрачервоного апарата MEDOLIGHT-BluDoc виробництва Bioptron AG by Zepter Group. Використовували червоно+інфрачервоне (640 +- 30 та 880 +- 30 нм) і синьо+інфрачервоне (470 +- 30 і 880 +- 30 нм) світлодіодне випромінювання. Щільність потужності світла апаратів не перевищувала 5,35 мВт/см<^>2 і 10,15 - 8,2 мВт/см<^>2 з відстані 0 - 1 см відповідно. Застосовувався безперервний режим із частотою 8000 Гц упродовж 10 хв щоденно в комплексному лікуванні. Встановлено, що використання червоного монохроматичного світла в комбінації з інфрачервоним випромінюванням під час лікування пацієнтів із ГВРС і БРС, ГСО, ГТФ сприяє більш швидкому зменшенню симптомів захворювання, больового синдрому, покращанню функції ЛОР-органів, відновленню працездатності пацієнтів. Використання синього монохроматичного світла у комбінації з інфрачервоним випромінюванням сприяє більш швидкому зменшенню симптомів вказаних захворювань, пригніченню запалення, особливо на початковому етапі, зменшенню стресового стану та загальному покращанню функції ЛОР1органів. Отримані результати надають можливість рекомендувати практичне застосування апаратів Medolight Red та Medolight BluDoc з лікувальною метою за гострих захворювань ЛОР-органів.
  Повний текст PDF - 191.335 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Косаковський А.
  • Гуляр С.
  • Косаківська І.
  • Грушецька Н.
  • Шух Л.
  • Ткаченко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Косаковський А. Л. Досвід застосування червоного і синього ЛЕД-світла з інфрачервоним компонентом при лікуванні захворювань вуха, горла та носа у дітей / А. Л. Косаковський, С. О. Гуляр, І. А. Косаківська, Н. П. Грушецька, Л. А. Шух, Ю. В. Ткаченко // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 73-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Косаковський Анатолій Лук'янович (медичні науки)
  • Косаківська Ілона Анатоліївна (медичні науки)
  • Ткаченко Юлія Валеріївна (медичні науки)
  • Ткаченко Юлія Вячеславівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського