Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Речкіна О. О. 
Бронходилятаційний тест у дитячій практиці: ефективність використання бронхолітиків швидкої дії / О. О. Речкіна, А. С. Дорошенкова, О. М. Кравцова // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 56-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_1_11
Мета роботи - вивчити можливості використання формотеролу фумарату (зафирон) для проведення бронходилятаційного тесту у хворих на бронхіальну астму (БА) дітей і визначити критерії відбору пацієнтів для даного дослідження. Обстежено 36 пацієнтів, хворих на БА різного ступеня тяжкості та контролю, вік дітей становив від 6 до 17 років. Проведено порівняльну оцінку зворотності основних показників функції зовнішнього дихання у разі використання бронхолітиків швидкої дії сальбутамолу та формотеролу. Показники зворотності бронхіальної обструкції (середні значення приросту об'єму форсованого видиху - ОФВ1) у пробах із сальбутамолом і формотеролом у хворих достовірно не відрізнялися, хоча в деяких спостереженнях формотерол продемонстрував навіть потенційно вищу здатність до бронходилятації у порівнянні з сальбутамолом. Аналіз отриманих даних демонструє, що у пацієнтів, які мають сумнівний приріст ОФВ1 у пробі з сальбутамолом (в межах фізіологічної варіабельності - 140 - 150 мл), під час проведення тесту з формотеролом можна досягти приросту ОФВ1 на 200 - 210 мл. Прогнозований приріст ОФВ1 за застосування формотеролу (мл) = 0,67 x приріст ОФВ1 за застосування сальбутамолу (мл) + 111 із коефіцієнтом кореляції r = 0,54. Чутливість і специфічність (68,8 і 60,0 %) тесту з формотеролом, а також його прогностична цінність є задовільними для діагностики зворотності бронхіальної обструкції у хворих на БА дітей. У ході проведення оцінки зворотності показників функції зовнішнього дихання бронходилятаційний тест з формотеролом (зафирон) рекомендується використовувати за сумнівного результату проби з сальбутамолом, у разі негативної відповіді на сальбутамол, а також у разі непереносимості сальбутамолу у хворих із ОФВ1, вищим за 80 % від належних величин, незалежно від тяжкості захворювання та рівня контролю над симптомами астми.
  Повний текст PDF - 634.441 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Речкіна О.
  • Дорошенкова А.
  • Кравцова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Речкіна О. О. Бронходилятаційний тест у дитячій практиці: ефективність використання бронхолітиків швидкої дії / О. О. Речкіна, А. С. Дорошенкова, О. М. Кравцова // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 56-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Речкіна Олена Олександрівна (медичні науки)
  • Кравцова Оксана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського