Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Мельничук Л. В. 
Особливості імунокорекції дітей, хворих на пієлонефрит, залежно від наявності ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини / Л. В. Мельничук // Современная педиатрия. - 2017. - № 7. - С. 85-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_7_13
Пієлонефрит (ПН) - поширене захворювання нирок зі схильністю до хронізації процесу та формування ускладнень. Коректна тактика ведення пацієнтів із ПН повинна враховувати не лише етіологічні чинники і симптоматику захворювання, але й індивідуальні фактори схильності та патогенетичні механізми. Мета роботи - дослідити ефективність поєднаної терапії з включенням полівітамінного та поліензимного препаратів у дітей з ПН залежно від наявності ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). У дослідження включено 96 дітей віком від 3 до 15 років, середній вік (8,6 +- 1,4) року, хворих на ПН. Контрольну групу склали 20 майже здорових дітей аналогічного віку. Обстежені пацієнти були розподілені за наявністю ознак НДСТ і способом лікування. У хворих на ПН дітей із проявами НДСТ показник туморнекротичного фактору-<$E alpha> (ТНФ-<$E alpha>) під впливом базового лікування знизився недостовірно, але показники ендотоксикозу, ІЛ-10, ІЛ-8 зазнали достовірної динаміки. Достовірні зміни цих показників спостерігалися на тлі застосування полівітамінного препарату. Проте найкраща динаміка показників цитокінового статусу та ендотоксикозу спостерігалася у дітей, які отримували поліензим і комбінацію його з полівітаміном і базовим лікуванням, - за наявності НДСТ і без проявів НДСТ. Зроблено висновки, що у дітей із ПН, як з проявами НДСТ, так і без них, найбільш ефективним щодо зниження системної імунозапальної активації та едотоксикозу виявились лікувальні комплекси, в яких на тлі базової терапії використовували поліферментний препарат і його поєднання з полівітамінним препаратом. За наявності чи відсутності дисплазії сполучної тканини під впливом даних лікувальних комплексів спостерігалося підвищення продукції ІЛ-10 за достовірного зниження синтезу ІЛ-8, ТНФ-<$E alpha>, показників ендотоксикозу.
  Повний текст PDF - 117.972 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мельничук Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мельничук Л. В. Особливості імунокорекції дітей, хворих на пієлонефрит, залежно від наявності ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини / Л. В. Мельничук // Современная педиатрия. - 2017. - № 7. - С. 85-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_7_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мельничук Лариса Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського