Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Марушко Ю. В. 
Ефективність сиропу первоцвіту в лікуванні гострих бронхітів ц дітей / Ю. В. Марушко, О. Д. Московенко, Т. С. Брюзгіна // Современная педиатрия. - 2016. - № 8. - С. 79-83 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_8_17
Мета роботи - у порівняльному аспекті дослідити ефективність рослинного та синтетичного відхаркувальних препаратів у комплексній терапії гострих бронхітів (ГБ) у дітей. Спостережено 75 дітей віком від 4 до 15 років з клінічними проявами гострого простого бронхіту. Діти першої групи (n = 40) у коплексній терапії одержували препарат Гербіон сироп первоцвіту у віковому дозуванні; діти другої групи (n = 35) приймали амброксол. Стан пацієнтів оцінено на момент госпіталізації та на 3-й, 5-й, 7-й 10-й день терапії. Ефективність покращання дренажної функції легень оцінено за допомогою пікфлоуметрії. Показники жирнокислотного спектру досліджено у конденсаті видихуваного повітря (КВП) за допомогою методу газорідинної хроматографії. В обох групах спостережено покращання загального стану пацієнтів вже на третю добу лікування. Протягом 10 днів терапії ліквідація всіх симптомів бронхіту відбулася у 92,5 % дітей першої групи та у 91,7 % другої, що свідчить про однаково високу ефективність досліджених відхаркувальних препаратів. Препарат Гербіон сироп первоцвіту добре переносився хворими, побічні явища не виявлено. Висновки: препарат Гербіон сироп первоцвіту є високоефективним та безпечним відхаркувальним засобом, його ефективність не поступається синтетичному препарату амброксолу; встановлено позитивний вплив препарату на жирнокислотний спектр КВП, що свідчить про покращення властивостей сурфактанту у дітей з ГБ.Мета роботи - порівняльне дослідження ефективності рослинного та синтетичного відхаркувальних препаратів у комплексній терапії гострих бронхітів у дітей. Під спостереженням було 75 дітей віком від 4 до 15 років з клінічними проявами гострого простого бронхіту. Діти першої групи (n = 40) у коплексній терапії одержували препарат гербіон сироп первоцвіту у віковому дозуванні; діти другої групи (n = 35) приймали амброксол. Стан пацієнтів оцінювали на момент госпіталізації та на 3-й, 5-й, 7-й і 10-й день терапії. Ефективність покращання дренажної функції легень оцінювали за допомогою пікфлоуметрії. Показники жирнокислотного спектра досліджено у конденсаті видихуваного повітря (КВП) за допомогою методу газорідинної хроматографії. В обох групах спостерігалося покращання загального стану пацієнтів вже на третю добу лікування. Протягом 10 днів терапії ліквідація всіх симптомів бронхіту відбулася у 92,5 % дітей першої групи та у 91,7 % другої, що свідчить про однаково високу ефективність досліджуваних відхаркувальних препаратів. Препарат гербіон сироп первоцвіту добре переносився хворими, побічні явища не виявлено. Зроблено висновки, що препарат гербіон сироп первоцвіту є високоефективним і безпечним відхаркувальним засобом, його ефективність не поступається синтетичному препарату амброксолу; встановлено позитивний вплив препарату на жирнокислотний спектр КВП, що свідчить про покращання властивостей сурфактанту у дітей з гострими бронхітами.
  Повний текст PDF - 489.164 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Ю.
  • Московенко О.
  • Брюзгіна Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Ю. В. Ефективність сиропу первоцвіту в лікуванні гострих бронхітів ц дітей / Ю. В. Марушко, О. Д. Московенко, Т. С. Брюзгіна // Современная педиатрия. - 2016. - № 8. - С. 79-83 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_8_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Юрій Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського