Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Дралова О. А. 
Оцінка ефективності модифікованого етіопатогенетичного лікування токсокарозної інвазії у дітей з ураженням дихальної системи / О. А. Дралова, О. В. Усачова // Современная педиатрия. - 2016. - № 7. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_7_8
Мета роботи - оцінити клініко-лабораторну ефективність застосування як патогенетичного лікування токсокарозної інвазії (ТІ) у дітей з ураженням дихальної системи (ДС) комбінованого препарату, який містить діоксид кремнію та лактулозу. Під спостереженням були 20 дітей віком від 1 до 17 років з ураженням ДС і наявністю ТІ. Всі діти одержали етіопатогенетичне лікування препаратами альбендазолу 10 мг/кг 10 - 14 днів і комбінованого засобу, що містить діоксид кремнію та лактулозу. Дітям проводили загальноприйняті клінічні та лабораторні обстеження та визначення рівнів інтерлейкінів 1beta, 5, 6 до та після лікування (на 14 - 21 день). Контрольну групу склали 20 умовно-здорових дітей, без ураження ДС і токсокарозу. До лікування у дітей поряд з ураженням ДС були наявними екзантема (10 дітей), підвищення температури тіла (8), задишка (3), лімфаденопатія (7) та абдомінальний синдром (4), збільшення печінки (4) і селезінки (2). До лікування реєструвалися лейкоцитоз, прискорення ШОЕ та збільшення кількості паличкоядерних нейтрофілів. На 14 день поодинокі елементи екзантеми та підвищення температури тіла (37,3 С) залишились у однієї дитини; прояви бронхообструктивного синдрому зменшились наприкінці першого тижня лікування. Лімфаденопатія залишилась у 4 (20 %) дітей, гепатомегалія - у 2 (10 %) хворих. На 21 день лікування зареєстрували зменшення кількості лейкоцитів до норми, ШОЕ та паличкоядерних нейтрофілів. Результатом комбінованої етіопатогенетичної терапії стало досягнення показників ІЛ-1beta рівня умовно-здорових дітей і зниження вмісту ІЛ-6. Зроблено висновки, що ураження ДС за ТІ частіше перебігає з синдромом екзантеми, виразним інтоксикаційним і респіраторним синдромом. Після проведеної комбінованої етіопатогенетичної терапії з додатковим використанням препарату, що містить діоксид кремнію та лактулозу, відбувається зростання рівня ІЛ-5, а зниження рівня прозапальних інтерлейкінів 1beta та 6 вказує на припинення надмірної запальної відповіді в організмі, що проявляється швидким нівелюванням інтоксикаційного, абдомінального синдромів і нормалізацією лабораторних показників.
  Повний текст PDF - 272.776 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дралова О.
  • Усачова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дралова О. А. Оцінка ефективності модифікованого етіопатогенетичного лікування токсокарозної інвазії у дітей з ураженням дихальної системи / О. А. Дралова, О. В. Усачова // Современная педиатрия. - 2016. - № 7. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_7_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дралова Олександра Анатоліївна (медичні науки)
  • Усачова Олена Віталіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського