Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Решетіло О. В. 
Особливості перебігу атопічного дерматиту у дітей за наявності поліморфізму (R501Х) та (2282del4) в гені філагрину / О. В. Решетіло // Современная педиатрия. - 2016. - № 5. - С. 75-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_5_15
Мета роботи - визначити вплив мутацій гена філагрину (FLG) на особливості перебігу та характеристики шкіри (параметри корнеометрії) у дітей із атопічним дерматитом (АД). У дослідження було включено 30 дітей віком від 3 до 11 років із АД. Поряд з клінічним обстеженням проведено молекулярно-генетичний аналіз для виявлення мутацій FLG. Зволоження шкіри виміряно за допомогою методу корнеометрії. Мутації FLG виявлено у 43,29 % дітей. Доведено прямий кореляційний зв'язок між наявністю мутацій FLG і зниженням зволоженості шкіри. Клінічні особливості АД характеризуються раннім дебютом і переважно середньоважким перебігом захворювання. Доведено вплив виявлених мутацій FLG на клінічний перебіг АД, особливо на показники зволоженості шкіри, що необхідно враховувати під час складання персоніфікованої схеми лікування.
  Повний текст PDF - 213.237 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Решетіло О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Решетіло О. В. Особливості перебігу атопічного дерматиту у дітей за наявності поліморфізму (R501Х) та (2282del4) в гені філагрину / О. В. Решетіло // Современная педиатрия. - 2016. - № 5. - С. 75-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_5_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Решетіло Олеся Валеріївна ()
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського