Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Яблонь О. С. 
Особливості перебігу рахіту у дітей, які народилися передчасно та перенесли бронхолегеневу дисплазію / О. С. Яблонь, Н. П. Русак // Современная педиатрия. - 2016. - № 3. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_3_17
Мета роботи - встановити клінічні та метаболічні особливості перебігу рахіту у дітей, що народилися передчасно і перенесли бронхолегеневу дисплазію (БЛД), та оцінити у них ефективність специфічної та неспецифічної профілактики рахіту. У 15 дітей грудного віку з клінічними проявами рахіту, які народилися недоношеними (гестаційний вік 28,87 +- 0,56 тижні, маса тіла 1214,00 +- 77,91 г) і перенесли в неонатальному періоді БЛД (перша група), досліджено рівень загального кальцію, іонізованого кальцію, неорганічного фосфору, активність лужної фосфатази в сироватці крові. Отримані результати порівняно з аналогічними у 25 недоношених дітей такого самого віку та тяжкості рахіту без БЛД (друга група) та 10 доношених дітей такого самого віку та тяжкості рахіту (група порівняння). У дітей з рахітом і БЛД переважали симптоми остеомаляції, зокрема краніотабес (60,00 %) і наявність Гаріссонової борозни (33,33 %), деформація грудини (93,33 %) і розширення нижньої апертури (100,00 %). У дітей першої групи всі результати біохімічного дослідження крові були достовірно нижчими за аналогічні показники у дітей груп порівняння: рівень загального кальцію - 1,84 +- 0,04 ммоль/л і неорганічного фосфору - 1,44 +- 0,02 ммоль/л, а іонізованого кальцію - 1,06 +- 0,03 ммоль/л. Активність лужної фосфатази (663,53 +- 55,10 Од/л) достовірно переважала показник доношених дітей. Встановлено, що рахіт у недоношених дітей на тлі БЛД починався раніше, характеризувався переважно гострим перебігом і тяжчим ступенем у порівнянні з недоношеними дітьми без БЛД. У дітей з рахітом, які в неонатальному періоді перенесли БЛД, ступінь гіпокальціємії, гіпофосфатемії був достовірно нижчим, тоді як показник лужної фосфатази достовірно переважав. Встановлено незадовільну антенатальну та постнатальну профілактику рахіту.
  Повний текст PDF - 118.522 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Яблонь О.
  • Русак Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Яблонь О. С. Особливості перебігу рахіту у дітей, які народилися передчасно та перенесли бронхолегеневу дисплазію / О. С. Яблонь, Н. П. Русак // Современная педиатрия. - 2016. - № 3. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_3_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яблонь Ольга Степанівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського