Тяжка О. В. 
Забезпеченість вітаміном D дітей з різними формами алергічних захворювань / О. В. Тяжка, З. В. Сельська // Современная педиатрия. - 2015. - № 7. - С. 89-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_7_19
Мета роботи - визначення рівня 25(OH)D у сироватці крові дітей з різними формами алергічних захворювань. Під спостереженням перебувало 143 дитини віком 3 - 16 років. Визначення 25(OH)D проведено за допомогою електрохемілюмінісцентного методу. Оцінку вітамін-D статусу здійснено відповідно до класифікації M. F. Holick (2011). У дітей з бронхіальною астмою (БА) середній показник 25(OH)D у сироватці крові становив 29,32 нг/мл, у дітей з атопічним дерматитом (АД) - 19,63 нг/мл, у дітей з алергічними ринітом (АР) - 26,91 нг/мл, у дітей з поєднанням БА та АР - 17,25 нг/мл, у дітей з БА та АД - 19,71 нг/мл. У процесі порівняння рівня 25(OH)D у сироватці крові різних груп дітей з алергічними захворюваннями виявлено достовірну різницю між показниками за критерієм Фрідмана (alpha2 = 21,914; p << 0,05) залежно від нозологічної форми. У дітей з алергічними захворюваннями спостерігається зниження рівня вітаміну D у сироватці крові. Особливо це притаманно дітям з АД та поєднаною алергічною патологією (БА та АД, БА та АР).Мета роботи - визначити рівень 25(ОН)D й у сироватці крові дітей з алергічними захворюваннями залежно від тяжкості перебігу. Під спостереженням перебувало 143 дитини віком 3 - 16 років з алергічними захворюваннями. Серед них із бронхіальною астмою було 67 дітей, атопічним дерматитом - 16 дітей, алергічним ринітом -10 дітей, бронхіальною астмою та атопічним дерматитом - 26 дітей, бронхіальною астмою та алергічним ринітом - 24 пацієнти. Визначення 25(ОН)D проводили за допомогою електрохемілюмінісцентного методу. Оцінку вітамін-D статусу здійснювали відповідно до класифікації Holick M. F. (2011). При співставленні показників рівня 25(ОН)D між групами дітей, у яких була персистуюча бронхіальна астма легкого ступеня, середнього ступеня та тяжкого ступеня, встановлено достовірну різницю за критерієм Фрідмана (<$E lambda 2=27,298; р~<<~0,05>), чим тяжчим був перебіг захворювання в пацієнта, тим нижчим був рівень 25(ОН)D у сироватці крові. Під час порівнянні показників у групах дітей із сезонним та цілорічним алергічним ринітом встановлено достовірну різницю між показниками за критерієм Уїлкоксона (7=2,803; <$E р~<<~0,05>), чим тривалішим був перебіг хвороби, тим нижчим був рівень гідроксикальциферолу в сироватці крові дітей. Встановлено, що чим тяжчим був ступінь перебігу атопічного дерматиту в дітей, тим нижчим був рівень 25(ОН)D у сироватці крові. Висновки: таким чином, у дітей з алергічними захворюваннями спостерігається зниження рівня вітаміну D у сироватці крові. Чим тяжчий перебіг алергічного захворювання в пацієнта, тим нижчий рівень вітаміну D у крові.
  Повний текст PDF - 106.872 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тяжка О.
  • Сельська З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тяжка О. В. Забезпеченість вітаміном D дітей з різними формами алергічних захворювань / О. В. Тяжка, З. В. Сельська // Современная педиатрия. - 2015. - № 7. - С. 89-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_7_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тяжка Олександра Василівна (медичні науки)
  • Сельська Зоряна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського