Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Круглікова І. В. 
Герпесвірусна інфекція у дітей, хворих на хронічний гломерулонефрит / І. В. Круглікова, С. П. Фоміна, І. В. Багдасарова // Современная педиатрия. - 2015. - № 5. - С. 115-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_5_26
Мета роботи - вивчення інфікованості Herpesviridae дітей, хворих на гломерулонефрит, і перебігу патології нирок залежно від наявності супутньої інфекції. Обстежено 110 дітей віком від 2 до 17 років - пацієнтів нефрологічного відділення. Комплекс обстеження, крім загальноприйнятих методик (клінічних, інструментальних і лабораторних), включав визначення інфікованості вірусом простого герпесу 1/2 типів, цитомегаловірусом і вірусом Епштейн - Барра. У 77,2 % спостережень гломерулонефриту була властива супутня герпесвірусна інфекція. Найчастіше діагностовано інфікування вірусом Епштейн - Барра (60,9 %), відносно часто у моноваріанті (41,5 %). Вірус простого герпесу (1/2 тип) та цитомегаловірус здебільшого супроводжували поєднане інфікування (93,6 і 82,9 % відповідно). Клінічні варіанти гломерулонефриту відрізнялися структурою інфекції: у пацієнтів з гематуричною формою переважало інфікування одним типом вірусу (40,6 %); при нефротичному синдромі - поєднане ураження (56,6 %), частіше виявлена цитомегаловірусна інфекція (47,8 %), переважно при стероїдорезистентності (54,5 проти 41,7 % при стероїдочутливості). Супутня інфекція впливала на результат гломерулонефриту, моделюючи несприятливий перебіг і сприяючи збереженню активності захворювання при гематуричній формі та стероїдорезистентному нефротичному синдромі (у 64,5 і 83,3 % відповідно), раннім рецидивам стероідочутливого нефротичного синдрому (60,0 %). Висновки: одержані дані свідчать про необхідність превентивного обстеження пацієнтів з гломерулонефритом для визначення їх інфекційного статусу та перегляду терапевтичного супроводу.Мета роботи - вивчення ролі герпесвірусних інфекцій (ГВІ) у виникненні та перебігу гломерулонефриту (ГН) у дітей. Інфікованість вірусами групи Herpesviridae та перебіг ГН вивчено у 110 пацієнтів віком від 2 до 17 років (гематурична форма: n = 64; нефротичний синдром: n = 46) без клінічних ознак інфікування. У 77,2 % спостережень ГН поєднувався з ГВІ. Найчастіше діагностовано інфікування вірусом Епштейн - Барра (60,9 %), відносно часто - у моноваріанті (41,5 %). Вірус простого герпесу (1/2 тип) і цитомегаловірус переважно супроводжували поєднане інфікування (93,6 і 82,9 % відповідно). Клінічні варіанти ГН відрізнялися структурою інфекції: у пацієнтів з гематуричною формою переважало інфікування одним типом вірусу (40,6 %); за нефротичного синдрому - поєднане ураження (56,6 %), частіше виявлена цитомегаловірусна інфекція (47,8 %), переважно за стероїдорезистеності (54,5 проти 41,7 % за стероїдочутливих). Супутня інфекція впливала на результат ГН, моделюючи несприятливий перебіг і сприяючи збереженню активності захворювання за гематуричної форми та стероїдорезистентного нефротичного синдрому (64,5 і 83,3 % відповідно), раннім рецидивам стероїдочутливого нефротичного синдрому (60,0 %). Одержані дані свідчать про необхідність превентивного обстеження пацієнтів з ГН для визначення їх інфекційного статусу та перегляду терапевтичного супроводу.
  Повний текст PDF - 304.563 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Круглікова І.
  • Фоміна С.
  • Багдасарова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Круглікова І. В. Герпесвірусна інфекція у дітей, хворих на хронічний гломерулонефрит / І. В. Круглікова, С. П. Фоміна, І. В. Багдасарова // Современная педиатрия. - 2015. - № 5. - С. 115-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_5_26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Круглікова Ірина Вадимівна (медичні науки)
  • Фоміна Світлана Петрівна (медичні науки)
  • Багдасарова Інгретта Вартанівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського