Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Демиденко Ю. Г. 
Профілактика, діагностика, лікування абсцесів та інфільтратів черевної порожнини у дітей / Ю. Г. Демиденко // Современная педиатрия. - 2015. - № 5. - С. 64-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_5_14
Мета роботи - поліпшити результати лікування дітей з гострою хірургічною патологією шляхом удосконалення діагностичних заходів та хірургічних технологій, та післяопераційну реабілітацію хворих. Проаналізовано результати лікування 261 дитини з відмежованими формами перитоніту. Основну групу склали діти, що пройшли лікування у 2004 - 2013 рр., контрольну - у 1994 - 2003 рр. Усім дітям застосовували комплекс клініко-лабораторних досліджень, у тому числі визначення лейкоцитарних індексів. Для поліпшення ранньої діагностики абсцесів та інфільтратів черевної порожнини (ЧП) застосовували ультрасонографію, комп'ютерну томографію, лапароскопію. У дітей переважають первинні відмежовані перитоніти - 196 (75 %) пацієнтів. Як при первинних, так і при вторинних відмежованих перитонітах, превалюють ранні форми захворювання. У дітей превалювали абсцеси ЧП - 184 (70,5 %) пацієнти, а інфільтрати діагностували у 77 (29,5 %) пацієнтів. Розвиток ускладнень перитоніту найчастіше відбувається у віковому періоді від 11 років до 14 років - 99 (37,9 %) дітей. Інфільтрати та абсцеси ЧП у 1,5 разу частіше виникають у хлопчиків. Висновки: клінічна картина перитоніту часто замаскована, що вимагає додаткових методів обстеження. Застосування клініко-лабораторних, сучасних променевих методів діагностики дозволило покращити результати діагностики та лікування хворих та значно зменшити кількість післяопераційних гнійно-септичних ускладнень.Вперше в Україні уточнено та доповнено особливості клінічної симптоматики інфільтратів та абсцесів апендикулярного генезу у дітей залежно від виду, локалізації та терміну перебігу запального процесу, які вказують, що атипова клінічна симптоматика залежить від статі, віку та локалізації первинного осередку. На основі вивчення анамнестичних, клінічних, лабораторних та інструментальних методів обстеження вперше в умовах надання невідкладної допомоги дітям з інфільтратами й абсцесами черевної порожнини розроблено та впроваджено бальну оцінку стану хворого та черевної порожнини, яка дозволила науково обгрунтувати діагностично-лікувальну тактику. На основі наукового аналізу термометричних показників передньої черевної стінки з використанням дистанційної інфрачервоної термометрії при інфільтратах та абсцесах черевної порожнини у дітей розроблено діагностичну термометричну панель і визначено прогностичний аксилярно-абдомінальний коефіцієнт. Проведено науковий аналіз значущості верифікації симптомів хвороби та їх візуалізації, лабораторних методів в оцінці стану запального процесу, що надало можливість розробити комплекс діагностично-лікувальних алгоритмів.
  Повний текст PDF - 197.082 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демиденко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демиденко Ю. Г. Профілактика, діагностика, лікування абсцесів та інфільтратів черевної порожнини у дітей / Ю. Г. Демиденко // Современная педиатрия. - 2015. - № 5. - С. 64-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_5_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Демиденко Юрій Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського