Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Охотнікова О. М. 
Гастроінтестинальні порушення у дітей з атопічним дерматитом / О. М. Охотнікова, Л. В. Бондаренко, Т. П. Іванова, О. І. Усова, Г. М. Федушка, Т. В. Підвишенна, Ю. Р. Боровик, К. Ю. Кирильчук, О. С. Шестакова, С. О., Семененко Л. В. Онисько // Современная педиатрия. - 2014. - № 8. - С. 104-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2014_8_23
Мета роботи - оцінити частоту та клінічні особливості гастроінтестинальних розладів у дітей з атопічним дерматитом (АД). Обстежено 65 дітей віком від 1 міс до 4 років 5 міс, що страждали на АД. У кожній віковій групі переважали хлопчики (60 %) над дівчатками (40 %). Пацієнтів було розподілено на 4 вікові групи. Проведено аналіз скарг, анамнезу захворювання та життя, результатів об'єктивного обстеження з оцінкою кожного симптому, даних лабораторних та інструментальних методів дослідження. Встановлено, що дебют АД припадав на ранній вік. У 28 % дітей обтяжена спадковість була представлена АД, алергічним ринітом (АР), бронхіальною астмою (БА), медикаментозною алергією, полінозом, харчовою та інсектною алергіями. На підставі даних анамнезу життя обстежених дітей (часті респіраторні інфекції, обструкції дихальних шляхів і випадки ангіонабряку із синдромом удаваного крупу) у 34 % дітей визначено певний фактор ризику щодо розвитку респіраторної алергії, який складав 16 % - за одночасним виникненням БА та АР, 12 % - за розвитком БА, 6 % - АР. У дітей з АД фактор ризику розвитку респіраторних проявів алергії склав 17 %. Порушення з боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ) виявлено у 82 % дітей у вигляді порушення випорожнення (у 36 %, з них у 14 % - закрепи, у 14 % - неоформлене випорожнення, у 8 % - чергування закрепів з неоформленим випорожненням), панкреатопатії (у 23 %), гепатомегалії (у 14 %), а також відхилень з боку кишкової мікрофлори (у 46 %). Спостерігалися різні їх поєднання в одного пацієнта. Встановлено вікову залежність виникнення дисбактеріозу, який виникає переважно у дітей молодшого віку (r = -0,5): I ступеня - у 26 %, II ступеня - у 14 % і III ступеня - у 8 %. Найчастіше дисбактеріоз поєднувався з іншими порушеннями з боку ШКТ, лише у 9 % дітей він був ізольваним. Висновки: серед дітей з АД віком до 4,5 року гастроінтестинальний синдром притаманний 82 % хворим. Ранній дебют АД частіше поєднується з ураженням органів травлення. У хворих грудного віку він спостерігався в 90 % випадків. З метою вчасного виявлення гастроінтестинального синдрому і запобігання еволюції алергічного "маршу" доцільно проводити пошук розладів з боку ШКТ, перш за все у хворих зі скаргами на порушення функції органів травлення, особливо у дітей першого року життя, оскільки за даними проведеного дослідження у 34 % дітей з АД швидко розвиваються клінічні прояви респіраторного алергічного синдрому.
  Повний текст PDF - 333.041 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Охотнікова О.
  • Бондаренко Л.
  • Іванова Т.
  • Усова О.
  • Федушка Г.
  • Підвишенна Т.
  • Боровик Ю.
  • Кирильчук К.
  • Шестакова О.
  • Онисько С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Охотнікова О. М. Гастроінтестинальні порушення у дітей з атопічним дерматитом / О. М. Охотнікова, Л. В. Бондаренко, Т. П. Іванова, О. І. Усова, Г. М. Федушка, Т. В. Підвишенна, Ю. Р. Боровик, К. Ю. Кирильчук, О. С. Шестакова, С. О., Семененко Л. В. Онисько // Современная педиатрия. - 2014. - № 8. - С. 104-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2014_8_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Охотнікова Олена Миколаївна (медичні науки)
  • Іванова Тетяна Павлівна (медичні науки)
  • Усова Олена Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського