Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Левченко А. Р. 
Ефективність антигістамінних і антилейкотрієнових препаратів у лікуванні синдрому подразненої кишки у хворих із супутніми алергійними захворюваннями / А. Р. Левченко // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 2. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2019_2_5
Мета роботи - уточнити роль гістаміну в патогенезі синдрому подразненої кишки (СПК) та встановити ефективність антигістамінних і антилейкотрієнових препаратів у комплексній терапії пацієнтів із СПК. Дослідження проведено у 2016 - 2017 рр. на базі кафедри внутрішньої медицини № 1 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Обстежено 150 хворих із СПК, з них 106 (72,6 %) жінок. Середній вік пацієнтів - (<$E40,8~symbol С~2,1>) року. Пацієнтів, у яких було виявлено супутні алергійні захворювання (84 (56 %)), розподілили на дві групи. Перша група (n = 40) одержувала стандартну базисну терапію залежно від субтипу СПК, друга група (n = 44) - додатково комбіновану протизапальну терапію хіфенадином (25 мг тричі на добу) у поєднанні з монтелукастом (10 мг 1 раз на добу). Групи були порівнянні за середнім віком та співвідношенням статей. Ефективність лікування оцінювали через 1 міс. У хворих на СПК виявлено статистично значущо вищий рівень гістаміну (<$Ep~symbol Г~0,05>) і нижчий вміст ферменту діамінооксидази (<$Ep~symbol Г~0,05>) у сироватці крові, що може свідчити про наявність інтолерантності до гістаміну. Додаткове призначення хіфенадину та монтелукасту сприяло не лише значному зменшенню алергійних скарг, а і зниженню рівня сироваткового гістаміну (<$Ep~symbol Г~0,05>), підвищувало ефективність лікування хворих на СПК, зокрема статистично значущо зменшувало інтенсивність больового і діарейного синдрому (<$Ep~symbol Г~0,001>), а також підвищувало показники загального стану здоров'я, життєвої активності та фізичного стану пацієнтів (<$Ep~symbol Г~0,05>). Висновки: монтелукаст, як і антигістамінні препарати III покоління, може бути варіантом лікування для пацієнтів, які страждають на СПК та алергійні захворювання, але для надання клінічних рекомендацій необхідно провести додаткові, ретельноь сплановані дослідження в інших гастроентерологічних та алергологічних центрах.
  Повний текст PDF - 1.798 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Левченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Левченко А. Р. Ефективність антигістамінних і антилейкотрієнових препаратів у лікуванні синдрому подразненої кишки у хворих із супутніми алергійними захворюваннями / А. Р. Левченко // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 2. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2019_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Левченко Анастасія Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського