Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Фадєєнко Г. Д. 
Як проводять антигелікобактерну терапію в Україні (за даними аналізу Українського реєстру "Hp­EuReg — Ukraine") / Г. Д. Фадєєнко, Я. В. Нікіфорова, Н. І. Черелюк // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 5. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2018_5_8
Мета роботи - оцінити ситуацію з діагностикою і лікуванням інфекції Helicobacter pylori в Україні та їх відповідність до сучасних міжнародних рекомендацій. Проведено аналіз даних 500 хворих із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, асоційованими з інфекцією H. pylori, які занесено в період із 2013 р. до 26.10.2018 р. в Український реєстр "gfadeenko" у межах багатоцентрового проспективного дослідження "Hp-EuReg - UKRAINE", ініційованого Європейською групою з вивчення інфекції H. pylori та мікробіоти (EHMSG). Усім пацієнтам проводили антигелікобактерну терапію (АГБТ). Серед нозологій, щодо яких призначали АГБТ, переважали хронічний гастрит - 73,7 % та виразкова хвороба дванадцятипалої кишки - 23,3 %. Найпоширенішими методами первинної діагностики інфекції H. pylori є гістологічний (50,8 %), серологічний (26,7 %) і швидкий уреазний тест (19,5 %). Тривалість АГБТ у 15,4 % випадків становила 7 днів, у 37,6 % - 10 днів, у 47,0 % - 14 днів. Найчастіше у схемах АГБТ призначали інгібітор протонної помпи пантопразол (80,5 %). Для контролю ерадикації активно використовують стул-тест із визначенням антигену H. pylori в калі (90,5 %), неактивно - гістологічний метод (5,7 %) та уреазний дихальний тест (1,9 %). У 2,9 % випадків використано серологічний метод, що є суттєвою діагностичною помилкою. Ефективність ерадикації під час призначення стандартної потрійної терапії становила за 7-денного курсу - 53,5 %, за 10-денного - 68,2 %, за 14-денного - 75,0 %. У разі застосування потрійної терапії з додаванням вісмуту трикалію дицитрату (ВТД) рівень ерадикації за 7-денного курсу досяг 71,4 %, за 10-денного - 92,6 %, за 14-денного - 94,1 %. Висновки: виявлено недотримання рекомендацій експертів Маастрихту V щодо тривалості АГБТ і контролю ерадикації. Найчастіше у схемах АГБТ призначають пантопразол, що зумовлено наявністю поліморбідності у більшості хворих та ризиком міжлікарських взаємодій. Установлено недостатню ефективність 7-денної потрійної терапії та субоптимальну ефективність 10- та 14-денних схем потрійної АГБТ та 7-денних схем потрійної АГБТ із додаванням ВТД. Додавання ВТД до 10- та 14-денних схем потрійної терапії сприяє підвищенню ефективності ерадикації (понад 90 %), тому цей спосіб оптимізації АГБТ є актуальним в Україні.
  Повний текст PDF - 303.641 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фадєєнко Г.
  • Нікіфорова Я.
  • Черелюк Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фадєєнко Г. Д. Як проводять антигелікобактерну терапію в Україні (за даними аналізу Українського реєстру "Hp­EuReg — Ukraine") / Г. Д. Фадєєнко, Я. В. Нікіфорова, Н. І. Черелюк // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 5. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2018_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фадєєнко Галина Дмитрівна (медичні науки)
  • Нікіфорова Яна Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського