Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Харченко В. В. 
Вибір гепатопротектора при мультиморбідних захворюваннях гепатобіліарної системи / В. В. Харченко, Г. А. Анохіна // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 4. - С. 36-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2018_4_8
Мета роботи - вивчити ефективність і переносність комплексу артижель у разі лікування хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП) у поєднанні з хронічним некаменевим холециститом (ХНХ) із дисфункцією жовчного міхура (ДЖМ) гіпотонічного типу. Проведено дослідження 40 хворих на НАЖХП у поєднанні з ХНХ та ДЖМ гіпотонічного типу. Середній вік пацієнтів становив (42,5 +- 5,8) року. Серед хворих переважали жінки (32 (80 %)). Крім загальноприйнятих клінічних, лабораторних та інструментальних досліджень, у крові визначали показники функціонального стану печінки та вміст ліпідів. Залежно від лікування хворих було розподілено на дві групи: основну (n = 20) - артижель по 1 саше тричі на добу та групу порівняння (n = 20) - артишоку екстракту (таблетки 200 мг) по 2 таблетки тричі на добу. Тривалість лікування в обох групах становила 4 тиж. До лікування клінічні вияви захворювання, показники функціонального стану печінки, вміст ліпідів у крові та сонографічні критерії стану жовчного міхура у групах не відрізнялися. Після лікування у пацієнтів основної групи виявлено зменшення товщини стінки жовчного міхура в 1,9 разу у порівнянні із показниками до лікування (p << 0,05), у групі порівняння - в 1,3 разу (p >> 0,05). Частка хворих із сладжем у жовчному міхурі в основній групі становила 5 %, у групі порівняння - 45 %. Активність аланінамінотрансферази в основній групі зменшилася в 2,2 разу у порівнянні з вихідним показником, у групі порівняння - в 1,4 разу, аспартатамінотрансферази 2 відповідно в 1,8 та 1,3 разу. Вміст лужної фосфатази і gamma-глутамілтранспептидази в основній групі зменшився в 1,7 та 1,5 разу відповідно (p << 0,05), тоді як у групі порівняння - незначне зменшення (p >> 0,05). Рівень загального холестерину в крові хворих основної групи знизився в 1,6 разу (p << 0,001), хворих групи порівняння - в 1,1 разу (p >> 0,05), холестерину ліпопротеїнів низької густини - відповідно в 1,5 разу (p << 0,001) і 1,2 разу (p << 0,05). Висновки: призначення комплексу артижель хворим на НАЖХП у поєднанні з ХНХ та ДЖМ гіпотонічного типу сприяє нормалізації показників функціонального стану печінки, жовчного міхура та ліпідного обміну.
  Повний текст PDF - 1.608 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Харченко В.
  • Анохіна Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Харченко В. В. Вибір гепатопротектора при мультиморбідних захворюваннях гепатобіліарної системи / В. В. Харченко, Г. А. Анохіна // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 4. - С. 36-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2018_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Харченко Вячеслав Вікторович (медичні науки)
  • Анохіна Галина Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського