Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Фадєєнко Г. Д. 
Клінічний досвід застосування полікозанолу для корекції дисліпідемії у хворих з коморбідним перебігом неалкогольної жирової хвороби печінки та гіпертонічної хвороби на тлі вісцерального ожиріння / Г. Д. Фадєєнко, Я. В. Нікіфорова // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 2. - С. 49-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2017_2_9
Мета роботи - дослідити динамічні зміни метаболічних показників у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП), гіпертонічну хворобу (ГХ) та вісцеральне ожиріння протягом 8-тижневого прийому полікозанолу (фітостатин) у дозі 10 мг/добу додатково до статинотерапії. Дослідження проведено у 32 хворих на НАЖХП у поєднанні з ГХ I - II стадії, вісцеральним ожирінням та дисліпідемією. Хворих було розподілено на 2 групи: першу - 16 пацієнтів (чоловіків - 9 (56,3 %), жінок - 7 (43,7 %)), яким додатково до аторвастатину у дозі 10 мг/добу призначили полікозанол у дозі 10 мг 1 раз під час вечері протягом 8 тиж, і другу - 16 хворих (чоловіків - 8 (50,0 %), жінок - 8 (50,0 %)), які як гіполіпідемічну терапію приймали лише аторвастатин у дозі 10 мг/добу. Середній вік хворих - (53,0 +- 0,8) року. До контрольної групи було залучено 14 практично здорових осіб (чоловіків - 7 (50 %), жінок - 7 (50 %)), порівнянних за віком та співвідношенням статей. Установлено, що у хворих 1-ї групи значно знизився вміст тригліцеридів і статистично значущо (p << 0,05) підвищився рівень холестерину ліпопротеїдів високої густини, що надає підставу говорити про достатню гіполіпідемічну ефективність препарату, яка допомагає запобігти розвитку НАЖХП (тригліцеридної за етіологією), атеросклерозу і погресуванню ГХ. Відзначено позитивний вплив полікозанолу на динаміку показників дисфункції вісцеральної жирової тканини (p << 0,05). Висновки: для досягнення прогностично значущих змін ліпідного спектра для хворих із зазначеною коморбідною патологією слід надавати перевагу тривалому (6 - 12 міс) призначенню невеликих стартових доз гіполіпідемічних препаратів (10 і 20 мг/добу) щодоби у комбінації з полікозанолом у дозі 10 мг/добу. Це сприяє позитивній динаміці показників ліпідного спектра без виявів побічних ефектів, які можуть виникнути за статинотерапії у високих дозах.
  Повний текст PDF - 1.426 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фадєєнко Г.
  • Нікіфорова Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фадєєнко Г. Д. Клінічний досвід застосування полікозанолу для корекції дисліпідемії у хворих з коморбідним перебігом неалкогольної жирової хвороби печінки та гіпертонічної хвороби на тлі вісцерального ожиріння / Г. Д. Фадєєнко, Я. В. Нікіфорова // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 2. - С. 49-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2017_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фадєєнко Галина Дмитрівна (медичні науки)
  • Нікіфорова Яна Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського