Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Лайфельд Л. 
Гранули месалазину перевершують таблетки месалазину з покриттям Eudragit­L щодо індукції ремісії при виразковому коліті дистальних ділянок (узагальнений аналіз) / Л. Лайфельд, Р. Пфютцер, Дж. Моргенштерн, П. Р. Гібсон, І. Марахоускі, Р. Грайнвальд, Р. Мюллер, В. Круіс // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 2. - С. 102-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2017_2_16
Мета роботи - оцінити ефективність гранул месалазину (салофальк у гранулах) у порівнянні з таблетками месалазину (таблетки салофальк) як індукційної терапії у пацієнтів із різною локалізацією виразкового коліту (панколіт, лівобічний коліт або проктосигмоїдит). Проведено сукупний аналіз з застосуванням подвійного сліпого методу чотирьох проспективних, рандомізованих досліджень III етапу за участю 705 пацієнтів. За умов клінічної ремісії (індекс клінічної (індекс клінічної активності за Рахмілевичем <$Esymbol Г~4>)) та ендоскопічної ремісії (ендоскопічний індекс за Рахмілевичем <$Esymbol Г~3>) ефективність 8-тижневої індукції із застосуванням гранул месалазину (3 г 1 раз на добу або 1 г тричі на добу) у порівнянні з таблетками месалазину (1 г тричі на добу) оцінювали у підгрупах панколіту, лівобічного коліту або проктосигмоїдиту. Гранули месалазину мали таку саму ефективність, що і таблетки месалазину у разі панколіту, за показниками клінічної (72 та 71 % відповідно; p = 0,909) та ендоскопічної ремісії (58 та 49 % відповідно; p = 0,338). У разі лівобічного коліту обидві лікарські форми месалазину були однаково ефективними за показником клінічної ремісії (66 та 67 % відповідно; p = 0,843), але гранули месалазину виявили більшу ефективність за показником ендоскопічної ремісії (56 у порівнянні з 37 %; p = 0,025). У разі проктосигмоїдиту гранули месалазину були значно ефективнішими, ніж таблетки, щодо показників клінічної (78 у порівнянні з 55 %; p << 0,001) та ендоскопічної ремісії (67 у порівнянні з 43 %; p << 0,001). Одноразовий добовий прийом гранул месалазину виявився більш ефективним, ніж прийом тричі на добу, у разі лівобічного коліту (клінічна ремісія - 73 у порівнянні з 62 %; p = 0,181, ендоскопічна ремісія - 71 у порівнянні з 48 %; p = 0,005) та проктосигмоїдиту (клінічна ремісія - 86 у порівнянні з 73 %; p = 0,020, ендоскопічна ремісія - 75 у порівнянні з 61 %; p = 0,021), але не панколіту. Висновки: результати аналізу свідчать про те, що гранули месалазину перевершують таблетки месалазину у випадку індукції ремісії у разі дистального коліту. Їх слід приймати 1 раз на добу.
  Повний текст PDF - 1.655 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лайфельд Л.
  • Пфютцер Р.
  • Моргенштерн Д.
  • Гібсон П.
  • Марахоускі І.
  • Грайнвальд Р.
  • Мюллер Р.
  • Круіс В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лайфельд Л. Гранули месалазину перевершують таблетки месалазину з покриттям Eudragit­L щодо індукції ремісії при виразковому коліті дистальних ділянок (узагальнений аналіз) / Л. Лайфельд, Р. Пфютцер, Дж. Моргенштерн, П. Р. Гібсон, І. Марахоускі, Р. Грайнвальд, Р. Мюллер, В. Круіс // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 2. - С. 102-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2017_2_16.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського