Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Фадєєнко Г. Д. 
Порушення функціонального стану ендотелію та його роль у патогенезі гастроезофагеальної рефлюксної хвороби в поєднанні з ішемічною хворобою серця / Г. Д. Фадєєнко, В. Ю. Гальчінська, І. Е. Кушнір, В. М. Чернова, Т. А. Соломенцева, А. С. Шапкін // Сучасна гастроентерологія. - 2016. - № 5. - С. 9-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2016_5_3
Мета роботи - визначити експресію ендотеліну-1 (ЕТ-1) у слизовій оболонці (СО) стравоходу хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) та у разі її поєднання з ішемічною хворобою серця (ІХС). Під наглядом перебували 18 хворих на ГЕРХ (1-ша група) та 21 хворий на ГЕРХ у поєднанні з ІХС (2-га група). Для морфологічного та імуногістохімічного дослідження використовували біопсійний матеріал, який одержували під час фіброгастродуоденоскопії із СО дистального відділу стравоходу з ознаками рефлюкс-езофагіту та порівнювали їх з препаратами незміненої СО стравоходу (n = 12, контроль). Експресію ЕТ-1 визначали за допомогою непрямого імуногістохімічного пероксидазного методу з використанням моноклональних антитіл до ендотеліну. Поширення експресії ЕТ-1 оцінювали за показником відносної площі імунопозитивних структур. Морфометричне визначення об'ємного відсотка імунопозитивних клітин у гістологічних препаратах біоптатів стравоходу проводили за допомогою комп'ютерної морфометричної програми BioVision. В препаратах незміненої СО стравоходу ендотелін-позитивне зафарбування має дифузно-вогнищевий характер та розподіляється в стінках судин у досить незначній кількості. Імунореактивність ЕТ-1 суттєво вища у разі рефлюкс-езофагіту у порівнянні з контрольною групою, що свідчить про збільшення його вмісту внаслідок патологічних реакцій у СО стравоходу за ГЕРХ. Найбільша експресія ЕТ-1 мала місце в стінках судин. У хворих з поєднаною патологією та з ознаками ерозивного ураження стравоходу спостерігали гіперекспресію ЕТ-1. Висновки: експресія ЕТ-1 може бути предиктором активації процесів ендотеліального ушкодження і маркером прогнозування розвитку та перебігу васкулопатій у хворих на ГЕРХ. Порушення функціонального стану ендотелію може бути предиктором збільшення ускладнень у хворих з поєднаною патологією. Необхідно вивчити клінічне значення порушення функціонального стану ендотелію для ідентифікації та лікування пацієнтів з високим ризиком.
  Повний текст PDF - 1.371 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фадєєнко Г.
  • Гальчінська В.
  • Кушнір І.
  • Чернова В.
  • Соломенцева Т.
  • Шапкін А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фадєєнко Г. Д. Порушення функціонального стану ендотелію та його роль у патогенезі гастроезофагеальної рефлюксної хвороби в поєднанні з ішемічною хворобою серця / Г. Д. Фадєєнко, В. Ю. Гальчінська, І. Е. Кушнір, В. М. Чернова, Т. А. Соломенцева, А. С. Шапкін // Сучасна гастроентерологія. - 2016. - № 5. - С. 9-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2016_5_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фадєєнко Галина Дмитрівна (медичні науки)
  • Соломенцева Тетяна Анатоліївна (медичні науки)
  • Шапкін Антон Сергійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського