Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Палій І. Г. 
До питання ефективності ерадикаційної терапії з використанням три-­ та чотирикомпонентних схем: місце препаратів вісмуту / І. Г. Палій, С. В. Заїка, А. П. Піддубецька // Сучасна гастроентерологія. - 2014. - № 2. - С. 77-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2014_2_13
Мета роботи - провести порівняльний аналіз ефективності різних схем ерадикації H. pylori. Проаналізовано результати 274 контрольних уреазних дихальних тестів <$Enothing sup 13 roman C>-сечовиною, виконаних у 127 чоловіків і 147 жінок у 2007 - 2012 рр. Усі хворі мали патологію верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Залежно від схеми ерадикації хворих розділили на 3 групи. Першу групу становили 146 пацієнтів, яким призначали схему на основі ІПП в стандартній дозі двічі на добу, кларитроміцину 0,5 г двічі на добу і амоксициліну 1,0 г двічі на добу (ІПП + К + А). До другої групи увійшли 48 пацієнтів, яким призначали потрійну терапію на основі ІПП у стандартній дозі двічі на добу, кларитроміцину 0,5 г двічі на добу і орнідазолу 0,5 г двічі на добу (ІПП + К + О). До третьої групи увійшли 80 хворих, які одержували квадротерапію: ІПП у стандартній дозі двічі на добу, кларитромицин 0,5 г двічі на добу, амоксицилін 1,0 г двічі на добу і вісмут субцитрат 0,24 г двічі на добу ("Де-Нол") (ІПП + К + А + В). Тривалість терапії становила 7 днів. Негативний результат дихального уреазного тесту з <$Enothing sup 13 roman C>-міченою сечовиною встановлено у 120 (82,2 %) хворих першої групи, 37 (77,1 %) - другої і у 74 (92,5 %) - третьої групи. Під час порівняння кількості успішної ерадикації H. pylori між першою (ІПП + К + А) і другою групою (ІПП + К + О) не було виявлено достовірних відмінностей (p >> 0,05). При цьому рівень успішної ерадикації в третій групі був достовірно вищим (p << 0,01), ніж у першій і другій. Висновки: таким чином, квадротерапія на основі ІПП, кларитроміцину, амоксициліну і вісмуту субцитрату ("Де-Нол") - високоефективна схема ерадикації H. pylori, особливо якщо хворий приймав макроліди у разі захворювань внутрішніх органів.
  Повний текст PDF - 150.624 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Палій І.
  • Заїка С.
  • Піддубецька А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Палій І. Г. До питання ефективності ерадикаційної терапії з використанням три-­ та чотирикомпонентних схем: місце препаратів вісмуту / І. Г. Палій, С. В. Заїка, А. П. Піддубецька // Сучасна гастроентерологія. - 2014. - № 2. - С. 77-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2014_2_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Палій Ірина Гордіївна (медичні науки)
  • Заїка Сергій Володимирович (медичні науки)
  • Заїка Сергій Валерійович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського