Наукова періодика України Прикарпатський вісник Наукового товариства імені Шевченка


Радько А. В. 
До історії першої публікації тексту Лесі Українки "Спогади про Миколу Ковалевського" / А. В. Радько // Прикарпатський вісник НТШ. Слово. - 2019. - № 2. - С. 163-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_sl_2019_2_18
Досліджено історію створення тексту і першої публікації спогадів Лесі Українки про М. В. Ковалевського та роль Б. Якубського як її видавця. Адже він, представник українського літературознавства 20 - 30-х рр. XX ст., дослідник, текстолог і видавець спадщини Лесі Українки зробив надзвичайно багато. Зокрема, під його загальною редакцією вийшли зібрання творів письменниці у 7-ми (1923 - 1925 рр.) та 12-ти (1927 - 1930 рр.) томах, де вперше видрукувано чимало творів авторки, з-поміж яких і "погади про Миколу Ковалевського". Ці видання унікальні ще й тим, що не лише представляли цілісно, як на той час, спадщину Лесі Українки, а також подавали грунтовні дослідження її творчості, а примітки до кожного тому містили варіанти та текстологічний коментар.
  Повний текст PDF - 443.22 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Радько А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Радько А. В. До історії першої публікації тексту Лесі Українки "Спогади про Миколу Ковалевського" / А. В. Радько // Прикарпатський вісник НТШ. Слово. - 2019. - № 2. - С. 163-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_sl_2019_2_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Радько Антоніна Володимирівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського