Наукова періодика України Прикарпатський вісник Наукового товариства ім. Шевченка


Кулик М. П. 
Оцінка зниження викидів оксидів азоту в комбінованих парогазових енергетичних установках / М. П. Кулик // Прикарпатський вісник НТШ. Число. - 2018. - № 2. - С. 226-236. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_ch_2018_2_22
Проведено характеристику об'єднаної енергетичної системи України, яка базується на теплових, атомних і гідроелектростанціях, а також на альтернативних і поновлювальних джерелах. Структура потужностей енергетичної системи вказує на нестачу маневрових потужностей, окремі станції мають низьку мобільність. Теплова енергетика знаходиться в критичному стані через відпрацювання основним технологічним обладнанням свого ресурсу, а на додачу є величезними джерелами викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище. А спроба використовувати їх для покриття пікових навантажень тільки погіршує їх критичний стан. Запропоновано відновлювати теплову енергетику на основі комбінованих парогазових енергетичних установок. Причому для роботи газової частини слід використовувати робоче тіло, що формується в додатковій топці шляхом нагріву стисненого повітря теплом від згорання частини вугільного потоку, яка в подальшому поступає в основну топку. Парова та газова вітка генерації паралельно поєднані, що розширює діапазон зміни потужності (підвищується її маневровість). А газова генерація підвищує мобільність (швидкість) зміни потужності. Для спалювання органічного палива подають атмосферне повітря, збагачене киснем, а на азотній фракції може формуватися робоче тіло для газової генерації. За такої організації горіння не потрібно враховувати коефіцієнт надлишку повітря, що надає змогу зменшити об'єм димових газів. Мембранне розділення атмосферного повітря на фракції - одну, збагачену киснем, а другу - азотом, надає можливість поліпшити екологічні показники енергетичної установки, підвищуючи у цьому випадку її енергетичні та економічні показники. На прикладі котельного агрегату ТП-92 проведено перевірку основних параметрів енергетичної установки розрахунковим методом. Підтверджено, що запропоновані технічні рішення вказують на правильність та обгрунтованість припущень. А аналіз існуючого технічного рівня наукових досліджень посилює впевненість про перспективу вибраного напрямку.
  Повний текст PDF - 579.804 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кулик М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кулик М. П. Оцінка зниження викидів оксидів азоту в комбінованих парогазових енергетичних установках / М. П. Кулик // Прикарпатський вісник НТШ. Число. - 2018. - № 2. - С. 226-236. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_ch_2018_2_22.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського